Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Minimalistyczne Tatuaże | O Czym Warto Wiedzieć?

Od dłuższego czasu coraz większą popularnością (nie tylko wśród pań) cieszą się tatuaże minimalistyczne. Ponadto minimal tattoo to bardzo ciekawa propozycja dla klientów, którzy mają stracha przed igłami!  Jednak nie możemy zapominać, że choć tego typu wzory są  z definicji delikatne i subtelne – nadal należy pamiętać, że to trwała ozdoba na naszym ciele!

Zanim Zrobisz Tatuaż Minimalistyczny

Na samym początku przyjrzymy się nieco bliżej aspektom, które sprawiły, że entuzjaści dziar pokochali tatuaże minimalistyczne! A więc, co warto wiedzieć o tych skromnych acz urokliwych ozdobach? Na łamach dzisiejszego artykułu weźmiemy pod lupę kilka istotnych kwestii:

Dzięki tak obszernej analizie nie pozostawimy miejsca na jakiekolwiek domysły związane z minimalistycznymi tatuażami! Po dzisiejszej lekturze łatwiej będzie ci również zrozumieć, dlaczego dla wielu osób, które mają drobną budowę ciała lub preferują lekki styl, taka forma jest strzałem w dziesiątkę. 

Gdzie Najlepiej Wyglądają Minimalistyczne Tatuaże?

Decydując się na minimalistyczne tatuaże, trzeba naprawdę dobrze przemyśleć ich umiejscowienie. Najważniejszymi pytaniami, które każdy entuzjasta trwałego ozdabiania ciała powinien sobie zdać przed sesją, są: 

Cóż, w przypadku tatuaży minimalistycznych najlepiej sprawdzają się miejsca…, równie delikatne i subtelne co same dziarki!  Z naszych obserwacji wynika, że klienci najchętniej ozdabiają takie części ciała jak:  obojczyk, kostka, nadgarstek, ucho lub stopa. Nie sposób zaprzeczyć, że mały tatuaż za uchem wpisuje się w ten minimalistyczny trend! Nadgarstki czy kostki też często są idealnym wyborem na tego typu wzorki! Jeżeli jednak Twoje przedramiona lub łydki są  pokryte kolorowymi tatuażami,  umieszczenie tuż obok nich delikatnej, florystycznej róży…, może nie być najlepszym pomysłem. W takiej sytuacji najlepiej będzie omówić swój minimalistyczny projekt tatuażu z wybranym artystą.

Pomysły Na Tatuaże Minimalistyczne

Najprościej jest zasugerować się trendami, gdyż tatuaż minimalistyczny to w tej chwili gorący temat! Chociaż większość dziarek w stylu minimal to propozycje małych tatuaży dla kobiet…, również panowie nie mają co narzekać na brak inspiracji! Choć minimalistyczne tatuaże najczęściej opierają się na liniach i konturach — to wcale nie należą do łatwych projektów. O ile sam motyw może być lekki, przyjemny i sprawiający wrażenie bezproblemowego, o tyle właśnie fakt, że każdy milimetr ma znaczenie, wymusza na tatuażyście ogromne skupienie. Dlatego tak ważne jest, żeby przed wizytą zapoznać się z portfolio danego artysty. Z naszych obserwacji wynika, że możemy wyróżnić kilka kategorii związanych z minimalistycznymi tatuażami:

To jednak nie koniec pomysłów na tatuaże minimalistyczne, bo ten styl skrywa znacznie więcej, niż mogłoby się nam wydawać. Mianem minimal tattoo określa się również kompozycje abstrakcyjne, które pokrywają znaczną powierzchnię ciała. Cóż, nie da się ukryć, że pojedyncza czarna linia biegnąca wzdłuż kręgosłupa to propozycja minimalistycznego tatuażu dla odważnych!

Znaczenie Tatuaży Minimalistycznych

Symbolika tatuaży minimalistycznych jest niezwykle szerokim zagadnieniem. Niektóre z tych delikatnych wzorków wyrażają miłość lub są ponadczasowym symbolem przyjaźni. Styl minimalistyczny doskonale sprawdza się przy wzorach tatuaży dla par! Drobne serduszka, znak nieskończoności, róże albo krótkie sentencje to minimalistyczne wzory tatuaży, które odzwierciedlają głęboko skrywane emocje i uczucia względem naszej drugiej połówki.  

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby sprawić prezent samemu sobie i potraktować mały tatuaż jako ozdobę, która będzie przypominać nam o ważnym, osobistym przeżyciu. Wówczas próżno szukać jakichkolwiek zasad co do znaczenia tatuaży minimalistycznych. Tylko posiadacz takiej dziarki wie tak naprawdę, jaką symbolikę ma jego wzór. Cóż, ważne, aby minimal tattoos oddawały wyznawane przez Ciebie wartości, a nie były jedynie chwilową zachcianką. Trendy trendami, ale warto mieć na uwadze, że nawet najmodniejszy wzór tatuażu może się nam z czasem znudzić…

Czy Tatuaże Minimalistyczne Są Trwałe?

A skoro już o upływie czasu i trwałości mowa…, wielu entuzjastów dziarania zastanawia się czy tak delikatne i subtelne wzory wytrzymają próbę czasu. Cóż, odpowiedź na pytanie: “czy tatuaże minimalistyczne sę trwałe?”, jak zwykle nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy od:

Jeśli jesteś osobą, która regularnie czyta naszego bloga to zapewne doskonale wiesz, jak dbać o tatuaż! Kluczowe przy gojeniu tatuażu są pierwsze 4 tygodnie; należy stosować odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji tatuaży, bezwzględnie unikać słońca i zrezygnować z wizyt w solarium. Warto także ograniczyć forsowny wysiłek fizyczny oraz używki. To naprawdę nie takie trudne – właściwa pielęgnacja sprawi, że nawet tatuaż minimalistyczny wytrzyma próbę czasu i…, będzie przez długi czas zdobił (a nie szpecił) Twoje ciało!

Zawsze Pytaj o Zdanie!

Cóż, odwiedzając studio Nemezink każdy fan tatuaży minimalistycznych (i nie tylko!) może na fachowe doradztwo zarówno ze strony obsługi jak i naszych tatuażystów. Zdajemy sobie sprawę że wybór stylu i motywu to nie lada wyzwanie, niezależnie od tego czy wzór ma być mały, czy może powinien pokrywać znaczną powierzchnię ciała, pasując jednocześnie do pozostałych dziarek. 

Minimalistyczne tatuaże nie są niczym strasznym, ani ryzykownym. Są tak naprawdę bardzo elegancką, delikatną i lekką formą wyrażania własnego „ja”. Mamy szczerą nadzieję, że dzięki temu artykułowi udało nam się rozwiać Twoje ewentualne wątpliwości. Jeśli jednak będziesz mieć JAKIEKOLWIEK pytania, to nigdy nie bój się rozmawiać ze swoim tatuażystą. 

Jedna odpowiedź