Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

5 najpopularniejszych stylów tatuażu w 2024 roku | Co klienci tatuują najczęściej?

Tatuaż to forma sztuki, która stale ewoluuje, wprowadzając nowe style i trendy. Rok 2024 przyniósł nieco zmian w środowisku; dotychczas style tatuaży uważane kiedyś za niszowe znów zdobyły ogromną popularność wśród miłośników tej sztuki zdobienia ciała. W tym artykule przedstawiamy pięć najpopularniejszych stylów tatuażu, które zdominowały 2024 roku.

Tatuaże Minimalistyczne

Minimalizm to styl tatuażu, który zdobywa coraz większą popularność – szczególnie wśród kobiet. Tatuaże minimalistyczne charakteryzują się prostotą i subtelnością. Często są to małe, delikatne wzory, takie jak: 

  • linie, kształty abstrakcyjne ,
  • kształty geometryczne, 
  • symbole i znaki,
  • napisy lub daty.

Ten styl tatuażu przyciąga entuzjastów dziarania ceniących elegancję i dyskrecję oraz te osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tatuażami. W 2024 roku tatuaże minimalistyczne często są wybierane również przez osoby dysponujące małymi budżetami, gdyż należą do tych tańszych.

Tatuaże Neotradycyjne

Tatuaż neotradycyjny to nowoczesna interpretacja klasycznego stylu tatuażu tradycyjnego – inaczej zwanego oldschoolem. Tatuaże neotradycyjne charakteryzują się wyraźnymi konturami, znacznie bardziej rozbudowaną, bogatą kolorystyką i szczegółowymi wzorami. Ponadto nawiązują do sztuki secesyjnej, przez co za prawdziwych mistrzów tego stylu tatuażu uważa się Włochów, Francuzów czy Hiszpanów. Popularne motywy to zwierzęta, kwiaty, czaszki oraz postacie z mitologii. W 2024 roku neotradycyjny styl tatuażu zdobył serca wielu osób, które szukają wyrazistych i barwnych wzorów, łączących oldschool z nowoczesnością.

Blackwork

Blackwork to styl tatuażu, który zyskał popularność w 2024 roku dzięki swej prostocie. Blackworkiem można nazwać zarówno całkowite wypełnienie skóry czarnym tuszem, jak i wszystkie wzory i motywy, wykonane wyłącznie za pomocą czerni i jej odcieni. Trudno wskazać najpopularniejsze motywy w tym stylu tatuażu, gdyż jedynym ograniczeniem jest tu wyobraźnia klienta. Cena takiego dzieła również jest trudna do określenia i zależy od wielkości projektu, wybranej techniki oraz jego umiejscowienia na ciele.

Neotribal

Neotribal to styl tatuażu, który czerpie z lat 90-tych, kiedy to artyści twrzyli na ciałach swych klientów unowocześnione wersje tradycyjnych motywów plemiennych. Ten styl tatuażu kiedyś kojarzył się wyłącznie z kiczowatymi dziarami na lędźwiach – u kobiet – lub bicepsach – u mężczyzn. Dziś neotribal “nabrał kształtów” i obecnie łączy precyzyjne linie oraz różnorodne kształty w abstrakcyjne kompozycje. W 2024 zyskał uwagę osób ceniących nowoczesny design i staranność wykonania. Często są to tatuaże czarno-białe, ale nie brakuje również kolorowych interpretacji.

Tatuaże Realistyczne

To klasyczny styl tatuażu, który dąży do oddania rzeczywistości w najdrobniejszych szczegółach. Tatuaże realistyczne często przedstawiają portrety ludzi, zwierząt, a także różnorodne sceny i przedmioty. Dzięki zaawansowanym technikom cieniowania i złożoności detali, tatuaże realistyczne wyglądają jak fotografie przeniesione na skórę. W 2024 roku ten styl tatuażu jest wybierany przez osoby pragnące mieć na swoim ciele pamiątkę w postaci portretu bliskiej osoby ukochanego pupila lub…, pragnących uwiecznić na swoim ciele wyjątkowo szczegółowe i realistyczne dzieła sztuki!

Podsumowanie

Tatuaże to niezwykle osobista forma ekspresji, a wybór stylu tatuażu zależy od indywidualnych upodobań i inspiracji. W 2024 roku najpopularniejsze style tatuażu to: tatuaż minimalistyczny, neotribal, tatuaż neotradycyjny, blackwork oraz tatuaż realistyczny. Bez względu na wybór ważne jest, aby tatuaż był przemyślany i wykonany przez doświadczonego artystę, co zapewni satysfakcję i pozwoli się cieszyć dziarką przez długie lata.