Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Ile kosztuje tatuaż - cena tatuażu i co na nią wpływa?

Tatuaże stały się popularnym sposobem wyrażania siebie, a zapotrzebowanie na profesjonalne usługi tatuażystów w stale rośnie. Jednak zanim zdecydujemy się na to trwałe zdobienie ciała, warto dowiedzieć się, ile kosztuje tatuaż i co wpływa na jego cenę. W artykule omówimy, jak kształtują się ceny tatuaży na poszczególnych częściach ciała, takich jak ramię, udo i plecy, oraz jakie czynniki wpływają na całkowity koszt tatuażu w Krakowie?

Ile kosztuje tatuaż?

Cena tatuażu zależy od naprawdę wielu czynników; począwszy od wielkości samego tatuażu, poprzez poziom skomplikowania wzoru, aż po doświadczenie tatuażysty. Dlatego też bardzo trudno jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi na podstawowe pytanie wielu klientów: ile kosztuje tatuaż? Najprościej będzie nam jednak zobrazować ceny tatuaży używając kryterium rozmiaru. 

Można powiedzieć, że ceny tatuaży w Krakowie zaczynają się od 300 PLN. To bazowa kwota jaką należy zapłacić za małe dziarki. Takie symbole czy napisy nie nadwyrężą zbytnio naszego budżetu; z pewnością nie doznamy szoku gdy specjalista udzieli nam odpowiedzi na pytanie ile kosztuje tatuaż.  Średniej wielkości wzory to już większy wydatek. Przykładowo cena tatuażu na ramieniu czy udzie, to wydatek rzędu od 600 do nawet 1200 złotych w zależności od stopnia skomplikowania i liczby sesji. Z kolei duże, obejmujące całe ciało projekty,, mogą kosztować od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Dlatego właśnie koszt tatuażu na plecach, w szczególności obejmującego ich całą powierzchnię, to przedsięwzięcie do którego trzeba się przygotować… i finansowo, i mentalnie! 

Cena tatuażu - co na nią wpływa?

Warto również w tym miejscu zaznaczyć, że niektórzy tatuażyści oferują zniżki dla stałych klientów lub schodzą z ceny przy większych projektach, które znajdują się w ich portfolio.

Podsumowując na cenę tatuażu wpływa wiele czynników, w tym:

  • Wielkość tatuażu – im większy wzór, tym wyższa cena tatuażu ze względu na większą ilość pracy i zużycie materiałów.
  • Skomplikowanie wzoru – szczegółowe i kolorowe dziarki wymagają więcej czasu i umiejętności.
  • Lokalizacja studia – ceny tatuaży mogą się różnić w zależności od prestiżu studia tatuażu i jego lokalizacji.
  • Doświadczenie tatuażysty – bardziej doświadczeni tatuażyści zazwyczaj pobierają wyższe stawki.
  • Czas trwania sesji- dłuższe sesje oznaczają wyższą cenę tatuażu, zwłaszcza jeśli projekt wymaga kilku wizyt.

Ile kosztuje tatuaż na ramieniu, udzie lub plecach?

Skoro zaczęliśmy już mówić o wielkościach dziarek i najchętniej wybieranych przez klientów miejscach na ciele zastanówmy się, ile kosztuje tatuaż na ramieniu, udzie i plecach:

Cena Tatuażu na Ramieniu

Tatuaże na ramieniu są jednymi z najczęściej wybieranych wzorów, zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Cena tatuażu na ramieniu zależy przede wszystkim od jego wielkości, skomplikowania wzoru oraz ilości użytych kolorów. Średnia cena tatuażu w Krakowie zaczyna się od około 500 złotych za mały, prosty wzór. Za większy, bardziej złożony projekt, który może obejmować całe ramię, koszt może wzrosnąć do kilku tysięcy złotych. 

Cena Tatuażu na Udzie

Tatuaże na udzie zyskują na popularności ze względu na dużą powierzchnię, która pozwala na tworzenie skomplikowanych i rozbudowanych wzorów. Cena tatuażu na udzie jest podobna do ceny tatuażu na ramieniu, ale może być nieco wyższa ze względu na większy obszar do pokrycia. Mały tatuaż na udzie może kosztować od 600 złotych wzwyż, podczas gdy większe, bardziej szczegółowe projekty mogą wynieść nawet 1200 złotych. Ceny te zależą od doświadczenia tatuażysty, stopnia skomplikowania wzoru oraz ilości sesji potrzebnych do jego wykonania.

koszt tatuażu na plecach
Tatuaż róży dla kobiety - kosztuje tatuaż w krakowie

Koszt Tatuażu na Plecach

Tatuaże na plecach to jedne z najbardziej efektownych i rozbudowanych wzorów, jakie można wykonać. Koszt tatuażu na plecach jest zazwyczaj najwyższy ze względu na dużą powierzchnię i często skomplikowany charakter projektu. Ceny zaczynają się od około 1800 złotych za całodzienna sesję w studiu za, ale mogą sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych za pełny tatuaż na całych plecach. Tatuaże te zazwyczaj wymagają kilku sesji, a każda z nich trwa od kilku do kilkunastu godzin, co znacząco wpływa na ostateczny koszt. Jeśli jednak zależy nam na wykonaniu małej dziarki, to całkowity koszt tatuażu na plecach zamknie się w przedziale 300 – 600 złotych.

Podsumowanie

Ceny tatuaży w Krakowie są zróżnicowane i zależą od wielu czynników, takich jak wielkość, skomplikowanie wzoru, lokalizacja oraz doświadczenie tatuażysty. Małe dziarki mogą kosztować od 300 do 1000 złotych, średniej wielkości projekty od 600 do 1200 złotych, a duże projekty, takie jak tatuaże na plecach, od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Przed podjęciem decyzji o tatuażu, warto dokładnie przemyśleć swój wybór, skonsultować się z doświadczonym tatuażystą i przygotować odpowiedni budżet. Tatuaż to inwestycja na całe życie, dlatego warto zainwestować w profesjonalne usługi, które zapewnią satysfakcjonujący efekt końcowy.