Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Cena Tatuażu | Ile Kosztuje Tatuaż?

“Ile kosztuje tatuaż?” – to pytanie, które artyści słyszą najczęściej! Nic dziwnego, że zafascynowanych sztuką trwałego ozdabiania ciała klientów interesuje cena tatuażu, jeszcze zanim zdecydują się na konkretny wzór. Jednak czynników wpływających na ostateczną wycenę usługi jest  tak wiele, że trudno jednoznacznie określić ile kosztuje tatuaż. Dlatego warto poznać je wszystkie, aby wiedzieć na jaki wydatek trzeba się przygotować.

LOKALIZACJA SALONU

Pierwszym czynnikiem, wpływającym na cenę tatuażu, jest lokalizacja salonu. Oczywiście im większe miasto, tym wyższy będzie koszt tatuażu. Studia, działające w centrum dużych aglomeracji takich jak: Warszawa, Kraków, Gdańsk czy Wrocław, są zazwyczaj nastawione na turystów. Z uwagi na to cena tatuażu może niekiedy być niekiedy dwukrotnie, a nawet trzykrotnie wyższa niż w mniejszych miejscowościach! Dlatego warto wziąć pod uwagę lokale, znajdujące się na obrzeżach miast. 

Z czego wynika tak drastyczna różnica w kosztach tatuażu? Między innymi od popularności danego miejsca, wysokości czynszu, który musi płacić najemca oraz braku odgórnie określonego cennika usług. Tak – w tej branży nie ma finansowych regulacji! Nie łudź się zatem, że w po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła: tatuaż Kraków cennik otrzymasz gotową listę salonów wraz z przedziałami cenowymi. Każdy lokal – ba, nawet każdy artysta z osobna – ustala indywidualnie cenę tatuażu.

Cena tatuażu jest uzależniona od lokalizacji salonu

DOŚWIADCZENIE TATUATORA

Ile kosztuje tatuaż u mistrza tej sztuki, mającego wieloletnie doświadczenie w pracy z maszynką? Cóż, weterani dziarania zdecydowanie mają najwyższe stawki! Trudno się dziwić, że cena tatuażu u osoby z dużym doświadczeniem sięga nawet kilku tysięcy złotych za sesję całodzienną. Rozpoznawalni i utytułowani artyści, zdobywający nagrody na międzynarodowych festiwalach mogą pozwolić sobie na znaczne podniesienie cen. To nie żart! 

Z drugiej strony koszt tatuażu u praktykanta, który dopiero zdobywa doświadczenie, może być wręcz śmiesznie niski. Warto być wyczulonym na tego typu oferty. Musisz wziąć pod uwagę, że tatuaż za przysłowiowy “zwrot kosztów” (czyli około 50 złotych) z pewnością nie będzie dorównywał pod względem technicznym pracy, za jaką zapłacisz kilkanaście razy więcej. Czy to oznacza, że cena tatuażu jest wyznacznikiem jakości usługi? Niekoniecznie. A zatem – jeśli zastanawiasz się nad dziarką u praktykanta; rzuć okiem na jego dotychczasowe prace i nie skreślaj młodego artysty na starcie! 

STYL

Przeglądając tatuatorskie portfolio pamiętaj, że finalny koszt tatuażu jest uzależniony od stylu, w jakim dany artysta się specjalizuje. Generalnie możesz kierować się tutaj prostą zasadą – im więcej szczegółów chcesz zawrzeć w projekcie, tym wyższa będzie cena tatuażu. To dlatego dziarki realistyczne oraz zawierające wiele detali projekty są tak drogie! Styl to jedna z najważniejszych kwestii mających wpływ na finalny koszt tatuażu.

Jeśli jednak chcesz uzyskać jak najdokładniejszą wycenę swojego pomysłu…, nie szukaj odpowiedzi na lokalnych forach i grupach. Wpisywanie w wyszukiwarkę pytań typu: tatuaż Kraków cennik też za wiele ci nie da (chyba już o tym mówiliśmy, prawda?). Najlepiej skontaktuj się ze studiem lub bezpośrednio z tatuatorem, u którego chcesz wykonać swój wymarzony wzór.

WIELKOŚĆ TATUAŻU

Czy rozmiar projektu ma wpływ na to ile kosztuje tatuaż? Oczywiście! Wielkość dziarki zazwyczaj wyraża się w centymetrach, dlatego określenia takie jak: “mały tatuaż” czy “duży tatuaż” nie przyspieszą wyceny pomysłu. Dlaczego? Dla niektórych artystów mały projekt może kończyć się na 10 centymetrach; z kolei w cennikach innych tatuatorów takie wymiary podchodzą już pod duży projekt. Cena tatuażu jest ściśle związana z jego rozmiarem, więc precyzja w jego określeniu jest niezbędna już na etapie konsultacji z fachowcem.

Cena tatuażu | Klientka pyta ile kosztuje tatuaż w Krakowie

MIEJSCE NA CIELE

“Powiesz mi ile kosztuje tatuaż na…?”. No właśnie – umiejscowienie wzoru również wywiera znaczący wpływ na koszt tatuażu! Problematyczne miejsca, takie jak: palce, dłonie, szyja czy stopy wymagają nie lada wysiłku od artysty, podejmującego się wykonania takiego projektu. Dlatego cena tatuażu na dłoni może być znacznie wyższa niż cena tatuażu na przedramieniu – nawet jeśli dziarka ma podobne wymiary! 

DŁUGOŚĆ TRWANIA SESJI

Na sam koniec warto wspomnieć, że cena tatuażu jest uzależniona zarówno od ilości, jak i długości trwania sesji. Pamiętaj, że przewidywane koszty tatuażu rosną wraz z ilością spotkań w studiu…, dlatego jeśli nie jesteś osobą odporną na ból, lepiej odłóż sobie nieco więcej gotówki na tę przyjemność! Na to ile kosztuje tatuaż ma wpływ także czas spędzony pod igłą, w trakcie pojedynczej wizyty w salonie. To dlatego cena tatuażu robionego przez cały dzień jest kilkukrotnie wyższa niż koszt malutkiej dziarki, wykonywanej przez dwie lub trzy godziny.

Ile Kosztuje Tatuaż w Twoim Mieście?

Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom wiesz już, że wpisywanie w Google haseł: tatuaż Kraków cennik lub cena tatuażu Kraków” nie ma większego sensu! Oczywiście, na potrzeby dzisiejszego wpisu, posłużyliśmy się przykładem Krakowa, ponieważ to nasz rodzimy rynek. Możesz jednak śmiało skorzystać z porad, dotyczących kosztów tatuażu, nawet jeśli jesteś mieszkańcem Wrocławia, Warszawy czy Gdańska. 

Pamiętaj, że dziarka to ozdoba na całe życie, więc pomyśl o wizycie w salonie jak o inwestycji w swój wygląd i…, nie oszczędzaj na swoim wymarzonym wzorze!

Jedna odpowiedź