Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Jak dbać o tatuaż w lecie? Czy można się tatuować latem?

Sezon urlopowy zbliża się wielkimi krokami i w naszym studiu oraz częściej padają pytania o to, jak dbać o tatuaż latem. To niezwykle ważne, bo długa ekspozycja na słońce może uszkodzić zarówno świeżą, jak i już wygojoną dziarkę. To rodzi wiele wątpliwości i skłania do zadania bardzo ważnego pytania – czy można się tatuować latem? Jak chronić tatuaż przed słońcem i na co warto zwracać uwagę przy wyborze kosmetyków do tatuażu?

Czy można się tatuować latem?

Wykonanie tatuażu latom to spore ryzyko…, jednak nie jest to niemożliwe! Warto jednak pamiętać o destrukcyjnym wpływie szkodliwego promieniowania słonecznego na nasza skórę. Decydując się na działkę w okresie wakacyjnym powinniśmy wiedzieć jak dbać o tatuaż w lecie, aby sobie nie zaszkodzić. Wybór właściwych ochronnych, kosmetyków do tatuażu to pierwsze o czym powinniśmy pamiętać. Co jeszcze powinniśmy wziąć pod uwagę, gdy chcemy zrobić sobie tatuaż latem?

Jak dbać o tatuaż w lecie?

Dlaczego w ogóle powinniśmy używać kremów z filtrem do tatuażu? Tusze tatuatorskie, są osadzone w  głębszej warstwie skóry (zwanej skórą właściwą), a pod wpływem szkodliwego promieniowania UVA i UVB ich cząsteczki ulegają rozpadowi. Dlatego beztroskie opalanie bez nałożenia kosmetyków do tatuażu na nasze dziarki jest wysoce nieodpowiedzialne – nie tylko ryzykujesz poparzeniem słonecznym, ale i przyczyniasz się do trwałego uszkodzenia tatuażu. Da się temu zaradzić wiedząc, jak dbać o tatuaż w lecie za pomocą odpowiednich kremów. A więc jak wybrać krem z filtrem do tatuażu?

  • Rodzaj filtra – lekarze specjaliści jak i sami tatuażyści rekomendują stosowanie kosmetyków do tatuażu na bazie filtrów mineralnych, ze względu na ich trwałość i mniej szkodliwy wpływ na nasze zdrowie, niz w przypadku filtrów chemicznych. 

  • Fotoutrwalacze – gwarantują fotostabilność (czyli trwałość) składników w kremach do ochrony tatuaży latem.

  • SPF (Sun Protection Factor) – wysokość współczynnika ochrony przeciwsłonecznej, stosowanego do oznaczenia kosmetyków do  tatuażu. Im wyższy współczynnik SPF, tym skuteczniejszą ochronę przeciwsłoneczną może nam zapewnić. W przypadku ochrony tatuaży latem, podczas dużych upałów, zaleca się stosowanie kremów o najwyższym faktorze czyli 50+.

Najlepsze kosmetyki do tatuażu

Najlepsze kosmetyki do tatuażu to te, które najbardziej lubi Twoja skóra! Ważne, aby kremy z filtrem do tatuażu CIę nie uczuały i nie zapychały. Możesz porozmawiać ze swoim tatuażystą na ten temat; niezależnie od tego czy robisz sobie nową dziarkę w okresie wakacyjnym, czy po prostu zastanawiasz się jak dbać o tatuaż w lecie. Profesjonalista z pewnością podpowie, jakie kosmetyki do tatuażu będą dla Ciebie najlepsze.

W studiu Nemezink możesz zaopatrzyć się w niezbędne kremy z filtrem do tatuażu oraz inne produkty, które pomogą Ci właściwie dbać o tatuaż w lecie. Nie musisz przeznaczać ogromnych kwot na dobre, jakościowe kosmetyki do tatuażu. Produkty Enjoy Ink, które mamy w swojej ofercie są niezwykle wydajne i w dodatku hipoalergiczne! To niemal 100% gwarancja bezpieczeństwa i…, Twoja najskuteczniejsza broń w ochronie tatuaży latem!

Podsumowanie

Można się tatuować latem, jeśli wiesz jak właściwie pielęgnować swoje dziarki. Przestrzeganie kilku zasad dotyczących dbania o tatuaże latem oraz dobór właściwych kosmetyków do tatuażu to Twoja najskuteczniejsza broń w walce o zdrowie, bezpieczeństwo i piękny wygląd Twojej skóry!

Jakie kosmetyku do tatuażu wybrać latem_