Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Tatuaż Koziorożca | Symbole i Inspiracje

I tak oto dobrnęliśmy do końca naszej serii o tatuażach dla poszczególnych znaków zodiaku. Na sam koniec zostawiliśmy stworzonego do władzy, aczkolwiek bardzo nieśmiałego Koziorożca. Horoskop urodzeniowy mówi, iż są to ludzie niepewni siebie i pełni frustracji, starający się zamaskować swoje wewnętrzne wątpliwości nakładając maskę osoby zimnej i wyniosłej. Jednak nie wszystkie Koziorożce takie są, a odpowiednio zaprojektowany tatuaż Koziorożca pozwoli pokonać wewnętrzne słabości oraz wydobyć pozytywne cechy charakteru.

Tatuaż Koziorożca - Charakterystyka Znaku

To znak zodiaku przystosowany do pokonywania wszelkich trudności. Życiowe problemy hartują Koziorożce, sprawiając, iż są one wręcz stworzone do dominacji i władzy. To pewnie dlatego wśród osób urodzonych pod tym znakiem można znaleźć tylu polityków, szefów dużych firm czy kierowników poszczególnych działów. Doskonale zarządzają ludźmi i mają też rękę do pieniędzy przez co Koziorożcom wróży się duży sukces finansowy. Mimo tych wielu przydatnych w życiu umiejętności Koziorożce w głębi duszy są niepewne, siebie i sfrustrowane. Miewają problem z akceptacją swojego wyglądu lub charakteru, przez co często cierpią…, jednak skrzętnie ukrywają to przed światem. Frustruje je fakt, że nie potrafią wyrzucić na luz w sytuacjach towarzyskich. Cały czas kreują rzeczywistość wedle sztywno ustalonych reguł i własnego systemu wartości, mierząc wszystkie inne znaki jedną miarą. Związki z Koziorożcem mogą być z uwagi na to dość trudne. Jednak osoba, która okaże im czułość, jest w stanie roztopić ten lód, który skuwa ich serce.  Koziorożec chętnie ustąpi ze swojej dominującej pozycji, jeżeli poczuje się bezpiecznie u boku kogoś o równie silnym charakterze i mocno rozwiniętej empatii. Taki przyjaciel lub partner będzie uzupełniał Koziorożca, gdyż ten znak zodiaku kieruje się rozumem, a nie emocjami.

Tatuaż Koziorożca

Jak każdy z 12 elementów zwierzyńca niebieskiego, Koziorożec posiada pewne atrybuty, sprawiające, iż osiąga on tak liczne sukcesy w swoim życiu zawodowym. Brakuje mu jednak spontaniczności i empatii, więc tatuaż Koziorożca powinien w naturalny sposób pomóc mu otworzyć się na innych ludzi. A zatem jakie symbole powinny znaleźć się w projekcie tatuażu Koziorożca?

Tatuaż Koziorożca - Pomysły Na Zodiakalne Tatuaże

Saturn jest planetą, która odpowiada za władczość i skłonność do dominacji u Koziorożców. Jest to ciało niebieskie, które sprawia, iż w życiowych wyborach kierujemy się zdrowym rozsądkiem i rozumem. Jeżeli dana osoba jest szczególnie podatna na silne wpływy energetyczne z pewnością odbije się to na jej charakterze – będzie niepewna siebie i oziębła. To właśnie dlatego tatuaż dla Koziorożca powinien zawierać liczne odniesienia do ziemi. Warto by w projekcie tatuażu Koziorożca znalazły się zarówno patronujące zwierzęta, jak i motywy florystyczne. Ich połączenie podkreśli naturalną inteligencję i mądrość Koziorożca, a także sprawi, iż stanie się on bardziej empatyczny i wrażliwy w stosunku do innych osób. Tatuaż Koziorożca powinien być wykonany w stonowanych barwach, gdyż są one zgodne z jego naturą. Liczne odniesienia do astrologii, planety, gwiazdy i inne ciała niebieskie również są wskazane w projekcie tatuażu Koziorożca. Są one w stanie zrównoważyć silny impakt Saturna, który sprawia, iż Koziorożec bywa bardzo oschły i niezbyt skory do spontanicznych działań. Ponadto uwrażliwiają one osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku na ludzkie uczucia i pozwolą bardziej precyzyjnie wyrażać swoje emocje.

Tatuaż Koziorożca - Czego Unikać?

Koziorożcom potrzeba stabilizacji w sferze kontaktów międzyludzkich, a więc wszelkie odniesienia do powodzenia w życiu osobistym, finansowym czy zawodowym nie będą im potrzebne. Są wręcz niewskazane, gdyż silne wpływy Saturna, opiekującego się Koziorożcem, już i tak wywołują wystarczające zamieszanie w jego życiu uczuciowym. Tatuaż Koziorożca nie powinien zatem zawierać kolorów związanych z pieniędzmi – zielony i złoty są więc niewskazane w projektach. Koziorożec jako znak ziemski, nie powinien również korzystać z przymiotów nawiązujących do powietrza czy ognia. Choć bujający w obłokach Koziorożec to rzadkość…., tego typu skrajność mu jednak nie służy! Z kolei ogień może jedynie podsycić jego wewnętrzne frustracje, nieśmiałość i niepewność siebie sprawiając, iż zamknie się on w sobie.

Tatuaż Koziorożca

Tatuaż Koziorożca - Podsumowanie

Koziorożec to urodzony władca. Dlatego też wśród osób o tym horoskopie urodzeniowym możemy znaleźć wielu polityków. Są to jednak cechy charakteru, które uniemożliwiają Koziorożcem skontaktowanie się ze swoimi wewnętrznymi emocjami. Dlatego też tatuaż Koziorożca powinien pomóc mu być bardziej spontanicznym i odważnym kontaktach międzyludzkich. 

Projekt tatuażu Koziorożca powinien zawierać zarówno motywy botaniczne, jak i florystyczne, gdyż osoby te potrzebują silnego uziemienia. Chociaż bujające w obłokach Koziorożce, to raczej rzadkość…, nie powinny one popadać z skrajności w skrajność, dlatego nawiązanie do żywiołów, powietrza i ognia jest niewskazane. Może jedynie pogłębić niepewność siebie i wewnętrzne frustracje tego znaku.