Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Wegański Tatuaż - Czym Różni Się Od Zwykłej Dziary?

Czy tatuowanie się może być niewegańskie? Oczywiście! Coraz więcej klientów salonów tatuażu pyta o tego typu usługę. Dlatego właśnie coraz więcej branżowych firm wypuszcza na rynek wegańskie tusze do tatuażu. Jeśli więc jesteś osobą, która z powodów etycznych stara się ograniczyć cierpienie zwierząt…, to ten artykuł jest właśnie dla ciebie! I uwaga – wcale nie musisz być weganinem, żeby zrobić sobie wegański tatuaż.

Wegański Tusz Do Tatuażu

Najważniejszą rzeczą, jaką należy sprawdzić umawiając się na sesję tatuażu są tusze, używane w danym studiu. Najlepiej będzie zadać to pytanie swojemu tatuażyście od razu – już podczas przedstawiania swojego pomysłu. Wegańskie tusze do tatuażu jak sama nazwa wskazuje – nie zawierają składników odzwierzęcych oraz nie są testowane na zwierzętach. Pewnie w tym momencie część z was zadaje sobie pytanie…, no ale co takiego zawiera w składzie zwykły barwnik do tatuażu? Dla ułatwienia zebraliśmy te informacje w postaci tabelki, wpisując składniki odzwierzęce wraz z ich substytutami:

Wegański tusz do tatuażu

Niewegański tusz do tatuażu

węgiel drzewny

węgiel kostny 

syntetyczne barwniki azowe 

szelak (barwnik E904)

gliceryna roślinna

gliceryna zwierzęca

Składniki Tuszy Do Tatuażu

Jednak sama wiedza, dotycząca składu tuszy do tatuażu może nie wystarczyć osobie, która ceni sobie nie tylko humanitarne traktowanie zwierząt, ale i swoje zdrowie. Nic dziwnego! W końcu tatuowanie jest inwazyjnym procesem podczas którego artysta za pomocą igieł wpuszcza tusz pod skórę klienta, tworząc w ten sposób określony wzór. Ten piękny malunek to ozdoba trwała – zostaje z nami do końca życia i bardzo trudno jest się jej pozbyć (w zasadzie jest to niemal niemożliwe). Z uwagi na to świadomy klient z pewnością chciałby wiedzieć czym jest szelak i czy syntetyczne barwniki azowe stosowane w wegańskich tuszach do tatuażu są bezpieczne dla jego zdrowia i życia!

Wegańskie Tusze Do Tatuażu - Jakie Marki Wybrać?

Kto pyta nie błądzi, dlatego jeśli jesteś weganinem lub osobą, która ceni sobie humanitarne traktowanie zwierząt – nie krępuj się i zapytaj tatuatora o to z jakich barwników korzysta. Coraz więcej salonów udostępnia klientom informacje o tuszach do tatuaży, wykorzystywanych w codziennej pracy. Pytanie o markę barwnika ma też jeszcze jedną zaletę – z pewnością będzie dużo bardziej konkretne, niż prośba o dokładne prześledzenie składu tuszu do tatuażu! A więc – jakie, najpopularniejsze marki produkują wegańskie tusze do tatuażu?

Wszystkie wymienione powyżej firmy są dodatkowo certyfikowane europejskim dokumentem bezpieczeństwa CTL i posiadają swoich ambasadorów na terenie całego kontynentu. Restrykcyjne prawo europejskie poniekąd zmusza producentów do szerokiego testowania swoich produktów – dlatego nie masz się czego bać; niezależnie od tego czy planujesz wegański tatuaż, czy też nie!

Wegański tatuaż

Jak Znaleźć Salon z Wegańskimi Tuszami Do Tatuażu?

Podczas poszukiwań odpowiedniego salonu tatuażu lub konkretnego artysty, specjalizującego się w tego typu dziarkach, warto zatem zwrócić uwagę na informacje, podane na kanałach social-media. Sprawdź profil na Instagramie lub stronę na Facebooku danego studia tatuażu. Zawsze możesz wysłać również wiadomość bezpośrednio na adres mailowy salonu. Uwierz, że tatuatorzy dostają takie pytania bardzo często, więc nie wyjdziesz na dziwaka, jeśli zapytasz o wegański tusz do tatuażu! Możesz także sugerować się opiniami innych klientów lub – jeśli masz wydziaranych znajomych – zapytać gdzie i u kogo robili swoje tatuaże. Być może tym sposobem trafisz na wymarzonego artystę, który zaprojektuje dla Ciebie nie tylko piękny, ale i wegański tatuaż!

Czy Wegańskie Tatuaże Są Trwałe?

Cóż, na sam koniec – przy okazji omawiania zagadnienia dziarek, które są vegan-friendly – warto wspomnieć również o trwałości wegańskich tuszy. Z góry uprzedzamy, że wegański wcale nie znaczy gorszy! Wszystkie wegańskie marki tuszy do tatuażu, posiadające wcześniej wspomniany certyfikat CTL dorównują jakością tym farbom, które zawierają składniki pochodzenia zwierzęcego. Nie ma zatem powodów do obaw! Tatuaż wykonany wegańskim tuszem  pozostanie wyrazisty przez długi czas. Dlatego – jeśli jesteś weganinem lub starasz się ograniczyć cierpienie zwierząt – nie musisz rezygnować z dziarania. To bardzo dobra wiadomość, prawda? 😉

Jeśli jesteś zainteresowany wykonaniem wegańskiego tatuażu – zachęcamy do kontaktu z naszym salonem! Czekamy na twoje pomysły; napisz do nas na Instagramie lub wyślij mail, by zarezerwować wizytę w studiu Nemezink.