Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Wakacyjne Tatuaże - Pomysły, Wzory i Inspiracje

Co zazwyczaj przywozisz ze sobą z wakacyjnej podróży? Pomyśl przez chwilę. Zapewne będą to jakieś drobiazgi, jak breloczki, magnesy czy kubki. No, może ewentualnie jakieś regionalne przekąski; o ile nie zostaną skonsumowane w drodze powrotnej do domu! A gdyby tak pokusić się o nowy tatuaż? To naprawdę niebanalna pamiątka z urlopu! Wakacyjny tatuaż zostanie z Tobą na całe życia i już zawsze będzie przypominał o cennych, beztroskich chwilach!

Wakacyjne Tatuaże - Czy To Dobry Pomysł?

Wakacje to czas szaleństw i spontanicznych decyzji. Podczas urlopu większość z nas wrzuca na luz. I słusznie, w końcu podczas wyjazdu mamy podładować baterie oraz cieszyć się chwilami, spędzonymi wspólnie z osobami, dla których zazwyczaj nie mamy czasu. Dlatego wakacyjny tatuaż może być wyjątkową pamiątką. Żeby jednak dziarka zrobiona latem faktycznie przypominała nam o tych cudownych chwilach, a nie przysporzyła kłopotów, należy pamiętać o tym jak dbać o świeży tatuaż. 

Gojenie tatuażu latem wiąże się z pewnymi wyrzeczeniami, więc każdy entuzjasta modyfikacji ciałą powinen pamiętać o tym jak pielęgnować świeży tatuaż podczas wakacji:

A zatem wakacyjny tatuaż to świetny i w pełni bezpieczny pomysł, jeśli tylko pamiętamy o zasadach pielęgnacji i sumiennie się do nich stosujemy. Nasza ekipa w pełni popiera takie spontaniczne, aczkolwiek odpowiedzialne decyzje, dlatego dziś przedstawimy kilka pomysłów na tatuaże z motywem wakacyjnym!

Wakacyjne tatuaże

Wakacyjne tatuaże - Inspiracje, Motywy, Pomysły

Każdy entuzjasta dziarania stanął przed tym dylematem: w jakim stylu zrobić wakacyjny tatuaż? No i jaki motyw byłby najbardziej odpowiedni? Możliwości jest wiele; począwszy od tatuaży z motywem gór, poprzez letnie wzorki nawiązujące do wakacji nad morzem, aż po minimalistyczne symbole. Decyzja o tym co ma przedstawiać dziarka i w jakim miejscu ją zrobić z pewnością będzie dużo prostsza, jeśli wcześniej poszukamy właściwych inspiracji.

WAKACYJNE TATUAŻE Z MOTYWEM GÓR

Górskie wyprawy brzmią lepiej od wylegiwania się na plaży? Wszyscy miłośnicy pieszych wędrówek powinni pomyśleć nad motywem gór w tatuażu wykonanym podczas wakacji. To świetny pomysł na dziarę, która będzie przypominać ci o wyjątkowych letnich chwilach i przygodach. Góry w tatuażach często komponuje z motywami botanicznymi; występują w towarzystwie roślin, drzew oraz leśnych zwierząt. Tatuaż z motywem gór może być zarówno czarno-szary, jak i kolorowy; nawet minimalistyczny linework doskonale odda  wakacyjny, górski klimat!

WAKACYJNE TATUAŻE Z MOTYWEM WODY

Tatuażyści i miłośnicy wakacyjnych tatuaży często decydują się na dziarki z motywem wody, często przedstawiając swoje pomysły w różnych stylach; począwszy od realizmu aż po watercolor. Trudno się dziwić – lato kojarzy się z wypoczynkiem na plaży. Poza tym warto wiedzieć, iż symbolika wakacyjnego tatuażu z motywem wody nawiązuje do równowagi i harmonii. Woda jest jednym z 5 żywiołów; potrafi nieść ukojenia, ale jej siła bywa też niszczycielska. Może to właśnie znaczenie tego motywu przekona niektórych entuzjastów modyfikacji ciała  do wykonania “wodnej dziarki” podczas urlopu?

Wakacyjne tatuaże

WAKACYJNE TATUAŻE MINIMALISTYCZNE

O minimalistycznych dziarkach pisaliśmy nie raz, nie dwa. Wakacyjne tatuaże wcale nie muszą być rozbudowane i kolorowe, a wręcz przeciwnie. Niektórzy kolekcjonują drobne flashe, tatuując się w każdym miejscu, jakie odwiedzili podczas podróży. To wspaniały pomysł na utrwalenie wspomnień, towarzyszących letnim wyjazdom. Poza tym tatuaż minimalistyczny jest z reguły niewielki i często bywa czarno-szary, a więc jego pielęgnacja nie jest tak wymagająca, jak przy większych, kolorowych projektach.

WAKACYJNE TATUAŻE Z MOTYWEM ZWIERZĘCYM

To ostatnia propozycja nemezinkowej ekipy; wszyscy kochamy zwierzaczki, a tak się składa, że tatuaże z motywem botanicznym to klasyka tatuażu. Pewnie część z was zadaje sobie pytanie: no ale co wakacyjnego jest w tatuażu zwierzęcym? Cóż, wystarczy uruchomić wyobraźnię; może z miejscem wakacyjnego wyjazdu związany jest jakiś konkretny zwierzak? A może miłośnicy przyrody i natury spotkali jakieś wyjątkowe zwierzę podczas urlopu? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby je wytatuować!

Zatrzymaj Lato Na Swojej Skórze

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu krótkiemu poradnikowi wybór wakacyjnego tatuażu będzie dużo łatwiejszy. Inspiracji, wzorów i pomysłów na tatuaże upamiętniające wakacyjne chwile jest cała masa! Dlatego nie warto rezygnować z tatuażu latem; wystarczy podejść do tej decyzji odpowiedzialne i pamiętać o właściwej pielęgnacji dziarki w trakcie oraz po powrocie z urlopu. Życzymy wszystkim naszym klientom samych udanych tatuaży!