Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Trendy w Piercingu na 2023 rok!

Za nami już kilka pierwszych miesięcy 2023 roku. To dobry czas, aby przyjrzeć się i podsumować niektóre trendy, jakie utrzymały się w piercingu jeszcze z poprzednich lat, a także wyróżnić nowe. Jak doskonale wiemy, moda szybko się zmienia, jednak pewne rzeczy pozostają stałe. To dobrze, bo inaczej osoby, które chciałyby wiecznie być „na topie”, miałyby niemały problem, szczególnie jeżeli chodzi o piercing, który goi się stosunkowo długo. Jakie trendy w piercingu pojawiły się w 2023 roku? Przekonajcie się!

Trendy w Piercingu - Kilka Podstawowych Faktów

Zanim przejdziemy do szczegółowego omawiania najnowszych trendów piercingu, musimy zaznaczyć na samym wstępie, iż ślepe pożądanie za modą nie jest wskazane w żadnej dziedzinie. Tyczy się to nie tylko stylu ubierania, fryzury, biżuterii lecz także modyfikacji ciała. Nie warto robić kolczyków tylko dlatego, że są one w danej chwili „na topie”. Najważniejsze jest to, aby dany rodzaj piercingu, bądź też konkretny motyw tatuażu się nam podobały.

Przejdźmy jednak do kolczykowych nowości. Jakie przekłucia klienci salonów tatuażu wykonują najczęściej? Cóż, na pierwszym miejscu – jeżeli chodzi o trendy piercingu – nadal znajdują się uszy oraz rozmaite kompozycje stworzone właśnie na nich. Taka personalizacja wyraża indywidualizm każdego klienta, decydującego się na unikalną kombinację różnych typów przed przekuć. Możliwości jest wiele i chociaż do uzyskania pożądanego efektu potrzeba trochę czasu, gdyż każda z dziurek musi się wygoić, to warto jest wykazać się cierpliwością i determinacją. Ilość spotkań oczywiście jest uzależniona od stopnia skomplikowania kompozycji, jednak wcale nie trzeba zrobić wielu przekłuć, by móc cieszyć się niesamowicie wyglądającym uchem. Ponadto takie kompozycje pozwalają poszaleć nieco z biżuterią. A jeżeli chodzi o kolczyki, które szczególnie przykuwają uwagę klientów to…, mamy dla was dobrą wiadomość! Wpływ nowych trendów piercingu sprawił, iż producenci biżuterii również stają na głowie, aby zachwycić wymagających klientów czymś niesamowitym, kolorowym lub błyszczącym.

Trendy w piercimgu

Trendy w Piercingu - Personalizowana Biżuteria

Osoby z nieco bardziej zasobnym portfelem mogą zwrócić się bezpośrednio do twórców biżuterii i poprosić o personalizację kolczyków. Niezwykłą popularnością cieszą się ozdoby wykonane z materiałów naturalnych i metali szlachetnych. Mamy tutaj na myśli również kamienie i minerały. Jednak trendy w piercingu są łaskawe również dla tych, których nie stać na biżuterię wykonaną z dwudziestoczterokaratowego złota! Niezwykle popularne stały się kolczyki w kolorze rose gold, lub odcieniach miedzi. To dosyć niespotykane, gdyż jeszcze kilka sezonów temubyliśmy przyzwyczajeni do srebrnych kolorów i prostych modeli. Tymczasem takie metody jak chociażby anonizacja kolczyków, polegająca na zmianie ich koloru pod wpływem prądu elektrycznego, upowszechniły produkcję wielobarwnej biżuterii. Nawet zwykłe, sztangi czy labrety mogą mienić się kolorami tęczy! Warto rozejrzeć się za ciekawymi modelami w sieci lub też udać się do najbliższego salonu tatuażu, gdyż dostępność tego typu ozdób uległa znacznej poprawie. Już nie trzeba czekać na upragnione zamówienie kilki tygodni. A to wszystko oczywiście za sprawą większej ilości zaufanych producentów, którzy doskonale wiedzą, co się w tej chwili nosi i śledzą trendy w piercingu.

Trendy w Piercingu - Nie Tylko Przekłucia

Jeszcze rok temu tak zwane tooth gems były  egzotyczną nowością w świecie modyfikacji ciała; no tego typu ozdoby decydowali się głównie entuzjaści alternatywnego wyglądu. Obecnie kryształki na zębach stały się jeszcze bardziej popularne, co czyni je trendem w piercingu, który utrzymuje się już od dobrych kilku sezonów. Oczywiście ich umieszczenie nie wymaga na wiercenia dziury w zębach – spokojnie! Piercer nie wykonuje tak drastycznych zabiegów w swoim salonie. Tooth gems to nieinwazyjna metoda upiększania naszego uśmiechu, polegająca na przyklejeniu kryształków za pomocą specjalnego kleju do zębów. Oczywiście i tutaj, tak jak w przypadku kolczyków, można pokusić się na ozdoby wykonane z drogich materiałów typu złoto czy srebro. Jednak już nawet zwykłe cyrkonie i tak zwane kryształki Swarovskiego wyglądają niezwykle efektownie. Szczególnie jeśli posłuchamy się naszego piercera i podążymy za jego wskazówkami, aby wpasować się w tegoroczne trendy w piercingu. Małe, wielobarwne kompozycje kryształków na zębach to hit tego sezonu. Całe szczęście ich zdejmowanie nie jest skomplikowane, więc jeżeli za jakiś czas się nam znudzą, Wystarczy udać się do stomatologa, który ściągnie je bez najmniejszego problemu.

Tooth Gems

Trendy w Piercingu - Przekłucia Intymne

Jeśli mielibyśmy wskazać jakieś konkretne typy przekłuć, które w ostatnim czasie zyskały na popularności, to z pewnością zaliczają się do nich przekłucia intymne. Coraz więcej osób jest zainteresowanych przekłućem sutków bądź też przekłuciami typowo kobiecymi czy męskimi. Cóż, trzeba przyznać, że do najmniej bolesnych to one raczej nie należą…, aczkolwiek kwestia jest tutaj bardzo mocno zindywidualizowana; Podobnie jak w przypadku tatuażu. Ilość osób, które zgłaszają się z prośbą o wykonanie tego rodzaju kolczyków, jest naprawdę spora, co sprawia, iż ten trend w piercingu utrzymuje się już od dobrych kilku sezonów. Przekłuć intymnych nie należy się bać. Ich pielęgnacja również nie jest zbyt skomplikowana, więc jeśli wybierzecie doświadczonego piercera oraz będziecie stosować się do jego zaleceń, to z pewnością uda się wam wygoić te kolczyki w sposób prawidłowy!