Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Tatuaż Barana - Pomysły i Znaczenie

Baran należy do grupy ognistych znaków zodiaku. Jest także pierwszym znakiem, obwieszczającym nadejście ciepłej pory roku – wiosny. To dlatego barany mają w sobie tyle wigoru i niepohamowanej energii; wszak to właśnie wiosną świat budzi się do życia! Jeśli chcesz dowiedzieć się jaki wzór tatuażu Barana będzie najlepiej do ciebie pasował, to koniecznie sprawdź charakterystykę swojego znaku oraz znaczenie przypisanych do niego szczęśliwych symboli.

Tatuaż Barana - Charakterystyka Znaku

To jeden z najbardziej wojowniczych i wybuchowych znaków zodiaku. Barany charakteryzuje bardzo silna wola walki, odwaga oraz głębokie poczucie obrony własnego zdania czy wyznawanych wartości; nawet kosztem utraty pewnych relacji. Oczywiście nie oznacza to, że Barany są nieczułe. Odpowiednio dobrane symbole noszone przy sobie (albo na sobie, tak jak w przypadku tatuażu Barana), mogą pomóc mu skontaktować się ze swoimi wewnętrznymi emocjami, a co za tym idzie – słuchać potrzeb serca. Jeśli Baran się zakocha, to ta miłość jest niezwykle intensywna…, niczym ogień żywioł, który patronuje Baranom. Osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku przejawiają także dużą skłonność do podejmowania ryzyka, nie tylko w życiu codziennym, ale także ryzyka finansowego. Jednak Barany to szczęściarze, mają silny charakter i nie bujają w obłokach, przez co ich decyzje często okazują się być trafne. Powinny jednak uważać na swoją impulsywność i niezwykle ognisty temperament, ponieważ nie każdy znak zodiaku może dorównać pod tym względem Baranowi, przez co często jego grono przyjaciół jest mocno ograniczone.

Tatuaż Barana

Jak każdy z 12 elementów zwierzyńca niebieskiego, Baran posiada pewne atrybuty, które mogą utemperować jego wybuchowy temperament, a także wzmocnić tak szlachetne cechy jak odwaga czy silna wola. Tatuaż Barana może też pomóc tym osobom lepiej dogadywać się z innymi znakami, gdyż jego ognisty charakter bywa dla nich przytłaczający. Co więc powinien zawierać zodiakalny tatuaż Barana?

Tatuaż Barana - Pomysły Na Zodiakalne Tatuaże

Posiadacze tego znaku zapewne zastanawiają się, dlaczego tak dużo roślin korzeniowych jest przypisanych do Barana. Otóż jest to znak, który potrzebuje uziemienia i utemperowania swojego ognistego charakteru. Tatuaż Barana może więc zawierać dokładnie te symboliczne rośliny…, jednak zdajemy sobie sprawę, że nie każdy chciałby tatuować sobie cebulę lub rzodkiewkę! Dlatego idealnym rozwiązaniem będzie wybranie zwierząt patrolujących jako głównego motywu wzoru tatuażu Barana. Orle skrzydła bądź też bezpośrednie nawiązanie do znaku, czyli tatuaż barana lub kozy.  To właśnie te zwierzęta pozwolą zachować Baranowi zdrowy balans między swoją silną wolą, niepohamowaną chęcią do podejmowania ryzyka, a trudnym w okiełznaniu temperamentem. Z kolei szlachetny kamień, czyli rubin, a także czerwony kolor przypisany do tego znaku, powinny koniecznie znaleźć się w projekcie tatuażu Barana. To właśnie one pozwolą mu pracować nad swoim usposobieniem oraz podkreślą jego niezwykle szlachetne cechy. Warto także wspomnieć, że planeta patrolująca – Mars – ma w sobie niezwykle silną męską energię, zatem kobiety urodzone pod tym znakiem powinny wybierać raczej delikatne wzory, gdyż to doskonale zbalansuje ten męski pierwiastek i charakteru.

Tatuaż Barana - Czego Unikać?

Baran woli zginąć na polu walki aniżeli wywiesić białą flagę, dlatego jaskrawe i czyste barwy, delikatne wzory tatuaży nie będą raczej rezonować z jego temperamentem. Oczywiście mówimy tutaj o męskich przedstawicielach tego znaku. Kobiety oczywiście mogą wykonywać sobie takie eteryczne wzorki; a nawet jest to wskazane, o czym pisaliśmy akapit wcześniej. Tatuaż Barana nie powinien zawierać również elementów związanych z żywiołem wody, gdyż stoi ona w opozycji z ogniem. Mogłoby się wydawać, że to właśnie woda pozwoli wyhamować nieco nazbyt żywym i energicznym Baranom…, jednak kiedy jest jej zbyt dużo w ich otoczeniu, taka osoba może popaść w depresję. Staje się posępna i brak jej chęci do życia, dlatego lepiej unikać tych wodnych symboli.

Tatuaż Barana

Tatuaż Barana - Podsumowanie

Energiczny Baran potrzebuje uziemienia, dlatego też patronują mu rośliny o bogatym systemie korzeniowym. To właśnie one sprawią, że temperament Barana będzie mniej wybuchowy, co pozwoli mu swobodnie i poruszać się w otoczeniu innych znaków. Szlachetne cechy jego charakteru podkreśli tatuaż Barana zawierający kolor czerwony, a także nawiązujący do jego szczęśliwego kamienia – rubinu. 

Barany powinny uważać na symbole nawiązujące do wody. Otaczanie się nimi w nadmiernej ilości może doprowadzić go do depresji, gdyż w sposób nienaturalny hamują one jego wewnętrzną energię. Kobiety urodzone pod tym znakiem powinny wybierać delikatne eteryczne wzory tatuaży Barana, ponieważ patrolująca im planeta – czyli Mars – zawiera w sobie element męski. Odpowiedni projekt tatuażu Barana zbalansuje te niezwykle silną energię.