Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Tatuaż Na Bliźnie - Kiedy Nie Możesz Go Zrobić?

Blizny…, chociaż niektórzy ludzie są z nich dumni i nigdy nie zdecydowaliby się na zakrycie blizny tatuażem, to nadal spory odsetek klientów dopytuje o tego typu usługi. Nic dziwnego; w końcu niektórym osobom przypominają one o przykrych lub trudnych chwilach z ich życia. Jednak, decydując się na tatuaż na bliźnie warto wziąć pod uwagę czy aby na pewno będzie to bezpieczne dla naszego zdrowia? Postanowiliśmy zebrać najważniejsze informacje w krótkim poradniku odpowiadając na pytania najczęściej zadawane przez klientów naszego salonu tatuażu!

Tatuaże Na Bliznach - Czy Każdą Bliznę Można Zakryć Tatuażem?

Na naszym blogu podejmowaliśmy już temat zakrywania nieudanych dziarek oraz pisaliśmy o przeciwwskazaniach do wykonywania tatuażu. Nie poruszaliśmy jednak delikatnej kwestii zakrywania blizn, a nasi klienci często dopytują o tego typu usługi. Każdy profesjonalny tatuator, podejmujący się wykonania tatuażu na bliźnie, powinien podejść indywidualnie do osoby, pragnącej zakryć swoje znamię. Przeprowadzenie dogłębnego wywiadu z klientem to podstawa bezpiecznego tatuowania! Podczas rozmowy artysta nie tylko może ocenić czy wzór będzie spełniał oczekiwania klienta; to także szansa ku poznaniu jego motywacji oraz upewnieniu się, że ku wykonaniu tatuażu na bliźnie, nie ma żadnych, zdrowotnych przeciwwskazań. Dlatego z dzisiejszego wpisu dowiesz się:

Tatuaż na bliźnie

Bezpieczny Tatuaż - Jakich Blizn Lepiej Nie Tatuować?

Po pierwsze – podczas umawiania wizyty w salonie powinieneś powiadomić tatuażystę o źródle urazu. W jaki sposób powstała blizna? Ile czasu minęło od tego incydentu? Czy dermatolog dał Ci przyzwolenie na tatuaż na bliźnie? Artysta, podczas konsultacji, przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad, więc odpowiednio się do niego przygotuj.

Po drugie – blizna bliźnie nierówna! Niestety, dziaranie w przypadku niektórych rodzajów zmienionej patologicznie tkanki skórnej nie jest wskazane. A przecież zarówno Tobie, jak i artyście zależy na bezpiecznym tatuażu!  No więc…, jakie mamy typy blizn? Rzuć okiem na poniższą tabelę by dowiedzieć się, kiedy możesz wykonać tatuaż na bliźnie!

NIE TATUUJ SIĘ

MOŻESZ SIĘ TATUOWAĆ

Blizna przerostowa – może być lekko różowa lub nieco jaśniejsza niż naturalny kolor skóry. Mimo podjęcia leczenia tkanka narasta w miejscu urazu. Taka blizna jest twarda w dotyku, ale z czasem może się zmniejszać.

Blizna dojrzała – jest płaska i elastyczna. Zazwyczaj jej kolor jest zbliżony do naturalnego odcienia skóry. Do tej kategorii możemy zaliczyć niektóre blizny pooperacyjne, powstałe w wyniku urazu lub samookaleczania.

Keloid (bliznowiec) – ma kolor od różowego do sino-czerwonego. Bliznowce powstają w wyniku nadprodukcji kolagenu i charakteryzują się nieregularnym kształtem. Niestety nie maleją z czasem, przeciwieństwie do blizn, przerostowych.

Blizna zanikowa – powstaje gdy skóra wytwarza za mało kolagenu. Taka blizna jest wklęsła i ma kolor skóry. Do blizn zanikowych zaliczamy również rozstępy.

Blizna poparzeniowa – powstaje w wyniku poparzeni znacznego obszaru ciała. Jeśli odpowiednie leczenie (mające na celu zmiękczenie tkanki skórnej) nie zostanie wdrożone szybko może dojść do powikłań uniemożliwiających wykonanie tatuażu na bliźnie.

Jak widzisz istnieje cały szereg przeciwwskazań, które uniemożliwiają wykonanie tatuażu na bliźnie. Zanim jednak całkowicie się zniechęcisz…, skonsultuj się z dermatologiem. Specjalista oceni czy kwalifikujesz się do zabiegu i doradzi jak zakryć bliznę w inny sposób jeśli okaże się, że tatuowanie nie jest możliwe.

Czy Tatuaże Na Bliznach Są Bezpieczne?

Jak widzisz istnieje cały szereg przeciwwskazań, które uniemożliwiają wykonanie tatuażu na bliźnie. Zanim jednak całkowicie się zniechęcisz…, skonsultuj się z dermatologiem. Specjalista oceni czy kwalifikujesz się do zabiegu i doradzi jak zakryć bliznę w inny sposób jeśli okaże się, że tatuowanie nie jest możliwe.

Oczywiście opinia lekarza i sumienne stosowanie się do jego zaleceń to nie wszystko! Decydując się na bezpieczny tatuaż w renomowanym salonie powinieneś zasięgnąć porady tatuażysty – najlepiej umówić się z nim na konsultację przed wizytą. Doświadczony artysta oceni jak zakryć bliznę, dopasowując wzór do jej wielkości i kształtu.

Tatuaż na bliźnie

Jak Zakryć Bliznę Tatuażem?

O to się nie martw! Każdy tatuaż na bliźnie to ekscytujące wyzwanie na artysty, podejmującego się tego typu projektu. Istnieje cały szereg sposobów na skuteczne zamaskowanie niechcianych pamiątek przeszłości. Niektórzy klienci chcą zasłonić je całkowicie, inni wolą by ich blizna stanowiła niejako element dziarki. Wszystkie pomysły i idee są możliwe do zrealizowania…, o ile priorytetem dla obu stron jest bezpieczny tatuaż. Pamiętaj, że nie warto ryzykować swoim zdrowiem w imię ładnego wyglądu…