Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Jak Pielęgnować Dziarki Zimą?

Gdy za oknem temperatury spadają poniżej zera, nasza skóra narażona jest na bardzo niekorzystne warunki pogodowe: mróz czy silny wiatr. Może to przyczynić się do jej przesuszania i podrażnień. Wielu entuzjastów sztuki tatuażu zastanawia się, czy pielęgnacja dziarek zimą różni się od tej, którą standardowo wykonują latem. Dlatego dziś przychodzimy wam z odpowiedzią na to pytanie; w jaki sposób odpowiednio zadbać o tatuaże w tym chłodnym okresie?

Podstawowe Zasady Pielęgnacji Dziarki

Na naszym blogu mogliście znaleźć dwa posty na temat tego, jak prawidłowo pielęgnować tatuaż zarówno latem, jak i tuż po zakończonej sesji. Jeżeli je ominęliście, to serdecznie zachęcamy do lektury, ponieważ zgromadzona tam wiedza z pewnością przyda się wam w przyszłości.

W ramach powtórzenia przypominamy tylko, że świeże tatuaże należy regularnie przemywać wodą z szarym mydłem, bądź też preparatami zawierającymi srebro koloidalne. To właśnie srebro sprawia, że rana goi się szybciej. Tatuaż osuszamy jednorazowym ręcznikiem, a następnie wklepujemy w niego dedykowany, nawilżający i redukujący podrażnienia krem. Całą procedurę powtarzamy kilkukrotnie w ciągu dnia, a następnie, kiedy skóra zacznie się już goić, możemy zmniejszyć częstotliwość tych zabiegów. Gdy dziarka całkowicie się wygoi, warto pamiętać o regularnym peelinguowaniu ciała oraz stosowaniu balsamów nawilżających. Ta rada tyczy się również mężczyzn, którzy często zaniedbują tego typu kosmetyczne czynności!! No dobrze, ale jak pielęgnować dziarki zimą? Czy trzeba dobierać odpowiednie kosmetyki? No i czy trzeba stosować kremy z filtrem, kiedy na zewnątrz nie ma słońca?

Pielęgnacja dziarki

Pielęgnacja Dziarki Zimą - Kosmetyki Nawilżające

Jak już wspomnieliśmy wcześniej – zimą niska temperatura przyczynia się do podrażnienia naszej skóry. Chłód może sprawiać, że szybciej się ona przesusza. Ponadto częste zmiany temperatury, kiedy wchodzimy do ogrzewanych pomieszczeń, również nie za bardzo nam służą i przyczyniają się do powstawania naczynek. Dlatego też, jeżeli posiadamy tatuaże w miejscach, które są narażone bezpośrednio na zimno, takich jak: twarz, szyja czy dłonie, powinniśmy zadbać o ich prawidłowe nawilżenie i ochronę.  Zalecamy stosowanie kosmetyków, których skład jest nieco bardziej treściwy powinny zawierać one odżywcze oleje lub masła, takie jak na przykład: masło shea, mocznik, olej kokosowy czy też masło kakaowe. To dzięki nim pielęgnacja dziarek zimą będzie wystarczająca.

Pielęgnacja Dziarki Zimą - Kosmetyki Chroniące Przed Słońcem

Być może niektórych z was zdziwi ta informacja, ale ochrona przeciwsłoneczna jest niezbędna również zimą. Tyczy się to nie tylko tatuaży ale i naszej skóry, ponieważ nawet w pochmurny dzień, promieniowanie słoneczne dociera do powierzchni Ziemi i może uszkodzić naszą skórę. Właściwa pielęgnacja dziarek, które są narażone na opalanie, a więc ponownie znajdują się w takich miejscach jak twarz:, szyja czy dłonie, opiera się o odpowiednim doborze kosmetyków z filtrem. Nie możemy zapominać o tym w szczególności, jeżeli wybieramy się na spacer w słoneczny, zimowy dzień lub szusujemy na stoku narciarskim. Promienie słoneczne odbijają się od białego śniegu i szkodzą nie tylko naszym dziarom, ale również naszym oczom. Dlatego warto zatrzymać na półce krem z filtrem, który stosowaliśmy podczas pielęgnacji dziarek latem.

Pielęgnacja dziarek

Pielęgnacja Dziarki Zimą - Świeży Tatuaż

Chociaż zima jest stosunkowo lepszą porą roku na działanie się, ponieważ nie jesteśmy narażeni na bezpośrednie działanie słońca w takich miejscach, jak: uda, brzuch czy ramiona, to jednak „kiszenie” tatuażu pod warstwą ciepłych ubrań nie sprzyja jego gojeniu. Aby właściwie pielęgnować dziarki w tym chłodnym okresie należy jak najczęściej dawać skórze, oddychać. Wybierajmy, o ile to możliwe, ubrania ocieplane naturalnymi materiałami. Jeżeli tylko mamy taką możliwość, zdejmujemy z siebie niepotrzebne warstwy odzieży, kiedy wchodzimy do ogrzewanego pomieszczenia. Nie wspominamy już o częstszym przemywaniu tatuażu, na którym może pojawić się wysypka (tak zwana potówka biorąca się z nadmiernego „przepocenia” bądź też odparzenia skóry). I to w zasadzie wszystkie najważniejsze zasady pielęgnacji dziarek zimą! Mamy nadzieję że skorzystaliście na naszych radach i weźmiecie je sobie do serca – czekamy na wasze pytania oraz wiadomości na Instagramie!