Mikołajkowe tatuaże | Inspiracje i Pomysły

Powoli zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Jednak zanim zasiądziemy wspólnie z rodziną do świątecznego stołu, na początku grudnia obchodzimy jeszcze jedno bardzo ważne wydarzenie. Mamy tutaj na myśli Mikołajki, czyli czas, w którym podarujemy prezenty swoim bliskim i przyjaciołom. Jeżeli kochacie klimat świąt, to z pewnością chcielibyście utrwalić go na dłużej. Dlatego dzisiaj przychodzimy do was z pomysłami na mikołajkowe tatuaże.

Mikołajkowy Tatuaż Ze Świątecznym Motywem

Czy wiedzieliście, że Mikołajki to bardzo unikatowy zwyczaj? Za granicą, na przykład w Anglii czy USA, nie obchodzi się Mikołajek. Nie zmienia to jednak faktu, że zarówno święta Bożego Narodzenia, jak i 6 grudnia mają ze sobą wiele wspólnego, ponieważ łączą je pewne symbole. Każdy z nas z pewnością kojarzy świąteczne filmy, takie jak „Kevin sam w domu” czy film o Grinch’u, który nienawidził Świąt Bożego Narodzenia. Mikołajkowe tatuaże mogą nawiązywać również do samego Świętego Mikołaja, albo w sposób dość oryginalny i gustowny przedstawiać inne symbole, takie jak: renifera, śnieg czy drzewko, które zawsze stroimy! Mikrorealistyczna, kolorowa choinka lub ośnieżona chatka w górach to tylko niektóre pomysły na mikołajkowe tatuaże. Tak naprawdę ogranicza was tylko wyobraźnia. Jeżeli macie własne, personalne skojarzenia ze Świętami Bożego Narodzenia, możecie również utrwalić je w formie dziarki. Takie mikołajkowe tatuaże mają podwójne znaczenie i są szczególnie ważne dla ich posiadacza. 

A zatem, jakie style sprawdzą się najlepiej w przypadku mikołajkowych tatuaży? Tutaj nie ma ograniczeń. Jeżeli jesteście fanami czarno szarych, realistycznych projektów, to możecie zrobić swój mikołajkowy tatuaż właśnie w takiej stylistyce. My jednak osobiście zalecamy wybrać kolor, ponieważ święta Bożego Narodzenia to radosne i kolorowe święto. Dlatego też na przykład mikrorealistyczne, kolorowe projekty będą naprawdę dobrze oddawać klimat tych wyjątkowych, wspólnych zimowych celebracji.

Czy Mikołajkowy Tatuaż Musi Nawiązywać Do Świąt?

Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie wszyscy entuzjaści sztuki trwałego ozdabiania ciała są fanami dosłowności. Dlatego też mikołajkowy tatuaż wcale nie musi nawiązywać do Świąt Bożego Narodzenia. Doskonałym pomysłem na to, aby zatrzymać ten wyjątkowy klimat na dłużej, jest również zrobienie sobie swojego wymarzonego tatuażu z okazji Mikołajek bądź Świąt Bożego Narodzenia. To naprawdę wspaniały prezent, który możemy podarować sobie albo bliskiej nam osobie. Jeżeli zdecydujemy się na wspólny, symboliczny tatuaż, to zyska on podwójne znaczenie. Będzie nie tylko pamiątką, ale i mikołajkowym tatuażem, na który zdecydowaliśmy się razem z kimś bardzo dla nas bliskim. A przecież to miłość i uczucia względem rodziny czy przyjaciół są najważniejsze w Świętach Bożego Narodzenia!

Mikołajkowe Tatuaże w Studiu "Nemezink"

Wiele studiów tatuażu organizuje różnego rodzaju akcje związane z mikołajkami. Walk-iny, czyli tak zwane dni otwarte, o których pisaliśmy przy okazji tatuaży w halloweenowym motywem, są również częstymi promocjami, z jakich korzystają salony, by przyciągnąć do siebie klientów. Jeżeli mamy problem z wyborem mikołajkowego tatuażu, raczej motywu związanego ze Świętami Bożego Narodzenia, to jak najbardziej możemy z takich okazji skorzystać. Ekipa studia Nemezink z chęcią doradzi niezdecydowanym osobom w kwestii wyboru najodpowiedniejszego wzoru mikołajkowego tatuażu. Wystarczy, że skontaktujecie się z nami na Instagramie bądź za pośrednictwem maila. Czekamy na Wasze pomysły, propozycje i pytania!

Mikołajkowe tatuaże