Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Gojenie Piercingu | Jak Dbać o Świeże Przekłucie?

Szeroki wybór kolczyków do piercingu oraz ich powszechna dostępność sprawiają, że fani błyskotek nie są już skazani na zamawianie ozdobnej biżuterii za pośrednictwem piercera. Rodzi to jednak pewien problem. Część hurtowni sprowadza biżuterię z niepewnych źródeł, co obarczone jest sporym ryzykiem. Jak uniknąć wpadki, która może kosztować nas utratę zdrowia? W dzisiejszym wpisie nasze specjalistki od przekłuwania ciała zdradzą  gdzie kupować kolczyki do piercingu!

Gdzie Kupować Kolczyki Do Piercingu?

Większość klientów salonów tatuażu i piercingu tuż po wykonaniu przekłucia niemal natychmiast myśli o kupnie ozdobnej biżuterii. Część z nich  decyduje się na założenie takich błyskotek już bezpośrednio podczas wizyty. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe i rekomendowane przez piercera…, ale nie na tym chcemy się skupić w dzisiejszym wpisie! Pytanie brzmi: gdzie kupować kolczyki do piercingu? I choć odpowiedź może wydawać się prosta, wcale nie jest tak oczywista. Zamawiając biżuterię z wątpliwych źródeł, możemy poważnie sobie zaszkodzić, nawet jeśli przekłucie jest już w pełni wygojone. Dlatego na kolczykach do piercingu – podobnie jak na tatuażach – nie warto oszczędzać. Alergia, uczulenie, infekcja – chyba żaden z nas nie chciałby ryzykować własnym zdrowiem, prawda?

Na samym wstępie pragniemy zaznaczyć, że nie popieramy sprowadzania kolczyków do piercingu z chińskich stron lub innych, zagranicznych hurtowni, chociaż nie negujemy całkowicie kupowanie tego typu błyskotek przez Internet. Większość sklepów, z których profesjonalne salony tatuażu i piercingu zamawiają swoje narzędzia czy biżuterię, sprzedaje tylko i wyłącznie on-line. Jednak specjaliści wiedzą czym na co zwrócić uwagę podczas zamawiania kolczyków do piercingu w sieci.

Plusy i Minusy Kupowania On-line

Jakie są wady i zalety kupowania kolczyków do piercingu za pośrednictwem internetowych sklepów i hurtownik? Cóż, o ile dokonujemy zamówienia z zaufanych źródeł – i mając na myśli „zaufane źródła” mówimy o sklepach, które podają szczegółowe informacje o materiałach z jakich została wykonana biżuteria oraz oferują sterylizację zakupionej biżuterii – nie ma się czego obawiać! Nasze specjalistki w szczególności zwracają tutaj uwagę na sterylność zakupionej biżuterii. Warto dopłacić te 2 lub 3 złote do zamówienia, by uniknąć późniejszych, potencjalnych nieprzyjemności i powikłań. Minusem zakupów on-line jest jednak definitywnie brak możliwości realnego sprawdzenia rozmiaru kolczyków do piercingu. Większość entuzjastów modyfikacji ciała nie zdaje sobie sprawy jakiej średnicy jest kolczyk, który został im założony podczas wizyty. Dlatego warto poprosić specjalistę o poradę! Przed nieudanym zakupem łatwo się uchronić; wystarczy zapytać fachowca o podanie wymiarów kolczyków do piercingu, które są zakładane podczas wymiany biżuterii na krótszą. 

Zaufane Sklepy z Kolczykami Do Piercingu

Odpowiedzialny klient nie oszczędza na usługach i błyskotkach, jakie decyduje się kupić! Jednak osoby, które stawiają swoje pierwsze kroki w świecie modyfikacji ciała często nie wiedzą, gdzie mogą zamówić kolczyki do piercingu…, co zazwyczaj kończy się fiaskiem. Całe szczęście w ostatnich latach oferta ozdobnej biżuterii w Polsce znacznie się powiększyła. Obecnie możemy wybierać między zakupem kolczyków do piercingu z dużej, renomowanej hurtowni a sprowadzeniem ich na specjalne zamówienie od twórców, przyjmujących zamówienia od klientów indywidualnych. To wspaniały pomysł na prezent!  Personalizacja kolczyków do piercingu z roku na rok zyskuje na popularności, co bardzo nas cieszy…, jednak nadal większość klientów decyduje się na wybór gotowych modeli biżuterii, dostępnej w ofercie hurtowni. Dlatego nasze piercingowe specjalistki rekomendują sprowadzanie biżuterii od zaufanych dostawców, wśród których znajdują się między innymi:

Kolczyki do piercingu

Kupowanie Kolczyków Do Piercingu z "Chińczyka"

No dobrze, ale dlaczego właściwie kupowanie kolczyków do piercingu „na bazarku” lub sprowadzanie ich z chińskich stron internetowych może źle się dla nas skończyć? Cóż, powodów jest kilka, a pierwszy z nich został już po części omówiony na łamach tego wpisu – mowa o sterylności. To niezwykle istotny aspekt, szczególnie gdy nasze przekłucie jest w końcowej fazie gojenia. Po drugie – nigdy nie możemy być pewni, czy kolczyki do piercingu zostały wykonane z hipoalergicznych materiałów, tak jak producent lub sprzedawca to deklaruje. Fachowiec jest w stanie ocenić czy tworzywo, z którego kolczyki zostały wykonane, może wywołać niepożądaną reakcję alergiczną. Klient często nie ma takiej wiedzy. Dlatego raz jeszcze apelujemy – nie warto ryzykować własnym zdrowiem w imię oszczędności!

Pamiętaj, że każde przekłucie, rządzi się swoimi prawami. Zebrane wskazówki powinny uchronić Cię przed większością powikłań i nieprzyjemnych sytuacji, związanych z piercingiem. Jednak nadal musisz uważnie obserwować reakcje swojego organizmu. W razie jakichkolwiek niepokojących objawów – niezwłocznie skontaktuj się z piercerem!

Jedna odpowiedź