Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Pomysły Na Tatuaże Znaków Zodiakiu

Zodiak – inaczej zwierzyniec niebieski – to układ 12 znaków, po których podróżują planety. To spod jakiego znaku jesteśmy warunkuje położenie Słońca w dniu, godzinie oraz miejscu, w którym przyszliśmy na świat. To właśnie dlatego o tatuaże znaków zodiaku są tak bardzo spersonalizowane i niosą ze sobą wielką moc. Dziarka zgodna z naszym znakiem to świetny pomysł na pierwszy tatuaż…, lub noworoczna inspiracja! Sprawdźcie, jakie pomysły i inspiracje przygotowaliśmy dla was w dzisiejszym wpisie.

Wybór Wzoru Tatuażu Znaku Zodiaku

Czym powinniśmy kierować się przy wyborze wzoru tatuażu znaku zodiaku? Cóż, w starożytności zodiak był używany po to, aby wyznaczyć początek danej pory roku. Na podstawie obliczeń starożytnych astrologów możemy więc wyróżnić 4 kardynalne znaki zodiaku. rozpoczynające kolejno: wiosnę, lato, jesień i zimę. Cechuje je niezwykła motywacja i chęć działania. Te znaki stworzone ku temu, aby zmieniać świat i wpływać na innych ludzi; niekiedy w sposób, który sprawia, że mogą one. Ich również wykorzystywać! Dalsza wędrówka Słońca po nieboskłonie wyznacza znaki zodiaku nazywane znakami stałymi. Osoby urodzone w: maju, sierpniu, październiku czy styczniu charakteryzuje niezwykły upór i zdolność do etapowego działania. Niekiedy te cechy przeszkadzają im w mobilizacji, przez co niezwykle ciężko zmieniać ich charakter…, co bywa zarówno wadą, jak i zaletą w zależności od okoliczności!

Tatuaże Znaków Zodiaku - Pomysły, Wzory i Inspiracje

Ostatnia grupa zwierzyńca niebieskiego, na podstawie którego możemy wybrać tatuaż znaku zodiaku, to znaki zmienne. Dlaczego nazywają się w ten sposób? Odpowiedzią śpieszy są nam astrologowie¡ To właśnie osoby urodzone w miesiącach kończących daną porę roku cechuje największa zmienność. Można powiedzieć, iż posiadają 2 twarze; potrafią dostosowywać się do niemal każdej sytuacji…, niczym kameleon.

Tatuaż Znaku Zodiaku - Jakich Wzorów Unikać?

Nie każdy z nas urodził się astrologiem lub ma w rodzinie specjalistę od astrologii. Jest zatem w pełni zrozumiałe, że czasem możemy kierować się zasłyszanymi w Internecie błędnymi poradami lub opiniami naszych znajomych, dotyczących wyboru wzoru tatuażu znaku zodiaku. Z uwagi na nieustanną wędrówkę planet po nieboskłonie, nazywaną zjawiskiem precesji, obecne znaki zodiaku nie mają nic wspólnego z gwiazdozbiorami, jakie widzimy na niebie. Kiedyś – jeszcze w czasach przed naszą erą – znaki zodiaku faktycznie pokrywały się z gwiazdozbiorami. Obecnie, w wyniku wcześniej wspomnianego zjawiska, mamy do czynienia z przesunięciem o jeden znak do tyłu. Nie powinniśmy zatem wybierać wzorów tatuażu, znaków zodiaku zgodnych z gwiazdozbiorami, chociaż prawdopodobnie tego typu pomysł przychodzi nam na myśl jako pierwszy. Przy wyborze odpowiedniego wzoru tatuażu znaku zodiaku lepiej kierować się symboliką lub żywiołem, do którego został przypisany.

Pomysł Na Tatuaż Znaku Zodiaku

Oczywiście temat tatuaży znaków zodiaku jest na tyle obszerny, że nemezinkowa ekipa postanowiła poświęcić każdemu ze znaków jeden wpis. A zatem nie martwcie się – dzisiejszy post jest wstępem do kolejnej dłuższej serii, która pozwoli wam wybrać wzór tatuażu znaku zodiaku w sposób jak najbardziej spersonalizowany i zgodny z waszym urodzeniowym kosmogramem. O pewnych uniwersalnych zasadach wyboru już wam powiedzieliśmy. Jest to wiedza oparta na podstawie odkryć astrologów, a zatem źródło rzetelne i właściwe dla tych z was, którzy naprawdę poszukują prawdziwego znaczenia w tatuażach, jakie planują sobie zrobić. 

Posiadając wiedzę na temat typu znaku oraz przypisanego do niego żywiołu, łatwo jest już obrać jakiś kierunek. Jednak każdy ze znaków ma także przypisane do niego:, dni tygodnia, kamienie, metale oraz patronujące zwierzęta i rośliny. Nietrudno się, więc domyśleć, że pomysłów i inspiracji na tatuaż znaku zodiaku astrologia zafundowała nam całkiem sporo! Wzór, który planujecie zrobić, nie musi być kolejnym nudnym symbolem lub gwiazdozbiorem odzwierciedlającym wasz znak zodiaku. Możecie wydziarać sobie swojego zwierzęcego patrona albo kamień, który przynosi wam szczęście w życiu.

Tatuaże Znaków Zodiaku - Pomysły, Wzory i Inspiracje

Tatuaże Znaków Zodiaku - Czy Astrologia Jest Niebezpieczna?

To pytanie musiało paść. Dlatego też na sam koniec pragniemy rozwiać pewne obawy i wątpliwości, które mogły pojawić się u niektórych z was. Tatuaże znaków zodiaku nie są niebezpieczne! Astrologia bywa przez wielu błędnie utożsamiana z okultyzmem, wywoływaniem duchów czy czarną magią. W rzeczywistości jest zgoła inaczej. Dzięki astrologii możemy wejrzeć w głąb siebie i poznać swoje słabe oraz mocne strony. Umiejętnie korzystając z tej wiedzy, możemy także wzmocnić te cechy, na których rozwijaniu nam zależy. A zatem tatuaż znaku zodiaku nie stanowi dla nas żadnego zagrożenia…, a wręcz przeciwnie! Może pomóc nam w wielu ciężkich życiowych sytuacjach. 

A czy wy macie już jakieś pomysły na wzory tatuaży znaków zodiaku zgodne z waszą datą urodzenia? Jeśli tak, to nie zwlekajcie z rezerwacją terminów w naszym salonie. Artyści ze studia „Nemezink” chętnie zrealizują wasze pomysły.