Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Tatuaż Wodnika - Pomysły i Symbolika

Jakiś czas temu poruszyliśmy już temat zodiakalnych tatuaży wyjaśniając, czym kierować się przy wyborze odpowiedniego motywu. To kwestia niezwykle złożona i bardzo interesująca, ponieważ tego typu wzorki mogą pomóc nam w codziennym życiu. Niestety nieodpowiednio dobrane symbole są też w stanie przysporzyć nam więcej kłopotów niż pożytku! Dlatego w dzisiejszym, pierwszym wpisie serii, przedstawimy pomysły na tatuaże wodnika. Jeżeli jesteś spod tego znaku – czytaj uważnie!

Tatuaż Wodnika - Charakterystyka Znaku

Osoby urodzone pod tym znakiem nie jest łatwo opisać. Bywają bardzo władcze i buntownicze, czasem nawet apodyktyczne. Z drugiej strony jednak wysoce cenią sobie honor i braterstwo – dlatego są w stanie poświęcić bardzo wiele dla osób, które są mu bliskie. Wodniki są zarówno ciekawe świata, jak i ludzi, dlatego chętnie nawiązują nowe przyjaźnie, aczkolwiek niełatwo jest im komuś zaufać. Dlatego też Wodniki w sprawach sercowych mają raczej pecha, przez co często tkwią w nieszczęśliwych związkach. Wodnik może mieć również problemy z kontrolowaniem swoich wydatków, gdyż nie przywiązuje zbytniej wagi do wartości materialnych. Uwielbia wydawać pieniądze i przychodzi mu to łatwo.  Jednak mimo Wszystko bywa uważany za jeden z najbardziej oryginalnych znaków zodiaku. Jego silny magnetyzm i charyzma sprawiają, iż mimo skomplikowanego charakteru, ludzie do niego lgną.

Tatuaż Wodnika

Jak każdy z 12 elementów zwierzyńca niebieskiego, Wodnik posiada pewne atrybuty, które mogą pomóc mu podejmować właściwe życiowe decyzje oraz walczyć z swoimi wadami i pracować nad charakterem. Niektóre z nich doskonale sprawdzą się jako tatuaż wodnika i spokojnie można zaadaptować je na wzory dziarek.

Tatuaż Wodnika - Pomysły Na Zodiakalne Tatuaże

Wodnik to znak żywiołu powietrza, a zatem jego burzliwy, chwiejny temperament będzie powstrzymywać jedno z patrolujących mu zwierząt. Projekt tatuażu Wodnika powinien zawierać: lisa mewę lub czaplę, gdyż to właśnie te zwierzęta opiekują się osobami urodzonymi pod tym znakiem. Jego wewnętrzną siłę, magnetyzm oraz charyzmę wspomagają szczęśliwe kamienie oraz rośliny. Te dwa elementy można ze sobą zgrabnie połączyć; wystarczy wkomponować szczęśliwy kamień w botaniczne fragmenty tatuażu Wodnika. Warto również, aby tatuaż Wodnika zawierał w sobie elementy kolorowe. Fiolet jest barwą, która może pomóc mu niekontrolowanym wydawaniu pieniędzy. Z fioletem wiąże się siła potęga i spokój, dlatego też z pewnością kolor ten utemperuje buntownicze oraz apodyktyczne zapędy Wodnika.

Tatuaż Wodnika - Czego Unikać?

Tatuaże Wodników nie powinny zawierać koloru czerwonego, mimo że kojarzy się on z namiętnością, a przecież sprawy miłosne nie są mocną stroną tego znaku. Znacznie lepiej sprawdzi się tu łagodniejszy odcień różu, któremu również bliżej jest do stonowanego, dedykowanego Wodnikom fioletu. Czerwony może wzbudzać u Wodników agresję oraz niepotrzebnie rozpalać ich buntowniczą naturę. Nietrafionym pomysłem na tatuaż Wodnika będzie również działanie sobie zwierząt nawiązujących i kojarzących się z żywiołem wody. Wodnikom patronuje powietrze – niech nazwa znaku was nie zwiedzie! Tajemnicze morskie stworzenia – związane z żywiołem wody – mogą jeszcze bardziej pogłębiać nieufność Wodników, przez co będzie im jeszcze trudniej nawiązywać relacje z innymi ludźmi.

Tatuaż Wodnika

Tatuaż Wodnika - Podsumowanie

Warto, aby tatuaż Wodnika przedstawiał jego zwierzęcego patrona. To dzięki niemu osoby urodzone pod tym znakiem będą w stanie opanować swój buntowniczy charakter. Kolor fioletowy podkreśla magnetyzm i charyzmę tych osób, przynosząc wewnętrzną równowagę. Pomaga również Wodnikom z niekontrolowanymi wydatkami. Ponieważ osoby spod tego znaku zodiaku mają często sercowe problemy, tatuaż Wodnika może zawierać także kolor różowy. Niewskazany jest czerwony, gdyż wzbudza on agresję u Wodników.