Jakich Przekłuć Nie Robić W Wakacje?

Chociaż wakacje dopiero się rozpoczynają, upalna, słoneczna pogoda utrzymuje się już od jakiegoś czasu. No właśnie…, niewielu entuzjastów modyfikacji ciała zdaje sobie sprawę, że tak banalna rzecz jak zmiany pór roku wpływają na możliwość wykonania konkretnych przekłuć! Nie pomoże nawet najbardziej sumienna pielęgnacja piercingu. Pewnych kolczyków po prostu nie powinniśmy wykonywać w czasie wakacji. Jakich? Dowiecie się z dzisiejszego wpisu!

Pielęgnacja Piercingu Latem - O Czym Powinniśmy Pamiętać?

Na samym wstępie warto podkreślić, że w okresie wakacyjnym wszystkie świeże przekłucia wymagają od nas szczególnej troski. Podczas beztroskiego, letniego wypoczynku na zasłużonym urlopie dużo łatwiej zakazić ranę czy odparzyć sobie skórę. Dlatego też właściwa pielęgnacja piercingu latem jest tak istotna! Powinniśmy słuchać zaleceń naszego piercera ze szczególna uwagą, by uniknąć późniejszych komplikacji. Oto kilka uniwersalnych zasad, których po prostu musimy przestrzegać:

Oczywiście ta lista jest dużo dłuższa; jednak powyższe punkty to niezbędne minimum, o którym każdy entuzjastą kolczyków powinien pamiętać. Szerzej na temat pielęgnacji piercingu pisaliśmy już wcześniej na naszym blogu, dlatego zachęcamy do lektury jednego z artykułów na ten temat.

PIelęgnacja piercingu

Jakich Przekłuć Nie Robić w Wakacje?

Przejdźmy do sedna – jakich przekłuć nie powinniśmy wykonywać latem? Cóż, na cenzurowanym z pewnością znajdą się wszelkie implanty i kolczyki powierzchniowe, jeśli mamy w planach wyruszyć w wakacyjną podróż tuż po wizycie w salonie. Dlaczego? Microdermale, choć goją się stosunkowo szybko, wymagają regularnego oczyszczania, zaklejania plasterkiem oraz wzmożonej czujności podczas przebierania się czy aktywności fizycznej. Zabrudzenie implantu piskiem, słoną lub chlorowaną wodą, lub naruszenie w czasie uprawiania sportu sprawi, że nie tylko pożegnamy się z samym kolczykiem, ale również ryzykujemy trwałą, brzydką bliznę. Podobnie sytuacja ma się przy kolczykach powierzchniowych tzw. surfach barach. Pielęgnacja takiego piercingu jest obarczona jeszcze jednym ryzykiem – nie wolno narażać świeżej rany na ekstremalne temperatury! 

W okresie wakacyjnym warto również wstrzymać się z przekłuciem języka. Pielęgnacja piercingu wewnątrz jamy ustnej podczas upałów jest znacznie utrudniona, gdyż zazwyczaj spożywamy wówczas zimne pokarmy i wypijamy chłodne napoje. A przekłucia wewnątrz jamy ustnej niestety nie lubią ekstremalnych temperatur! Poza tym produkty mlecznie – takie jak lody, mrożona kawa czy shake – podrażniają ranę, przez co proces gojenia piercingu ulega znacznemu wydłużeniu. 

Na sam koniec warto wspomnieć także o kolczykach intymnych. Mogłoby się wydawać, że zarówno lato jak i zima, nie sprzyjają ich właściwemu gojeniu. Cóż, prawda jest taka, iż pielęgnacja piercingu tego typu bywa trudna – jednak latem dużo łatwiej jest dorobić się zakażenia bakteryjnego lub zapalenia pęcherza. Być może brzmi to nieco abstrakcyjnie, ale warto pamiętać, iż są to przypadłości, z jakimi może zmierzyć się każdy z nas, jeśli nie zadba o właściwą higienę przekłucia intymnego.

Pielęgnacja Piercingu - Co Robić w Kryzysowej Sytuacji?

Nie tylko my, entuzjaści modyfikacji ciała, wyjeżdżamy na upragniony urlop w okresie wakacyjnym. Nasi piercerzy też często bywają wówczas nieuchwytni – w końcu i oni mają prawo do wypoczynku! Co zatem robić w sytuacji kryzysowej? Zamiast szukać pomocy na facebookowych grupach, warto zgłosić się do najbliższego salonu tatuażu lub piercingu i zasięgnąć porady specjalisty. Taka konsultacja z pewnością będzie płatna, jeśli jednak zawiodły nas wszelkie, rekomendowane przez pierceuów metody pielęgnacji piercingu problematycznego…, warto wydać kilka złotych więcej! To może uratować nasze przekłucie i nasze zdrowie!