Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Laserowe Usuwanie Tatuażu - Na Czym to Polega?

Usuwanie tatuażu to proces, który może być kosztowny i bolesny. Nieudane tatuaże, błędy młodości lub diametralna zmiana sytuacji zawodowej…, to tylko niektóre powody, ze względu na które ludzie decydują się usunąć tatuaż laserem. To właśnie dzięki tym nowoczesnym metodom laserowego usuwania tatuażu cała procedura nie jest już tak bolesna jak kiedyś. Nowoczesne metody pozwalają także na osiągnięcie lepszych efektów pozabiegowych.

Czym Jest Laserowe Usuwanie Tatuażu?

Laserowe usuwanie tatuażu jest procesem usuwania tatuatorskiego tuszu z głębszych warto skóry przy użyciu specjalnego urządzenia laserowego. Laser emituje pulsujące światło, które dociera do głębszych warstw skóry zawierających barwik, „rozbijając” na mniejsze cząstki. Te mniejsze cząstki są następnie usuwane przez układ odpornościowy organizmu. W ten sposób laserowe usuwanie tatuażu pozwala pozbyć się tatuażu bez pozostawiania nieestetycznych blizn i innych uszkodzeń skóry. Istnieje kilka metod laserowego usuwania tatuażu, a każda z nich ma swoje wady i zalety. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze metody laserowego usuwania tatuażu.

Laserowe usuwanie tatuażu

Czy Laserowe Usuwane Tatuażu Jest Skuteczne?

Laserowe usuwanie tatuażu uważane za najskuteczniejszy sposób pozbycia się niechcianej działki…, ale należy pamiętać, że specjalista wykonujący zabieg nie zawsze będzie w stanie całkowicie usunąć tatuaż. Ostateczny wynik będzie zależny od wielu czynników, takich jak: typ skóry, kolor tatuażu i jego rozmiar, czas jaki upłynął od wykonania wzoru, głębokość na jaką został wbity tusz i wykorzystane techniki. Niestety nieudane tatuaże, wykonane przez niewykwalifikowanych artystów, mogą znacznie skomplikować (a w najgorszym przypadku uniemożliwić) proces usuwania. Im głębiej został wbity tusz tym trudniej będzie się go pozbyć ze skóry – niezależnie od wykorzystanych kolorów.

W takich przypadkach laserowe usuwanie tatuażu może pozostawić blizny na ciele. Są to sytuacje rzadkie, aczkolwiek w dalszym ciągu się zdarzają. Dlatego też, przed podjęciem decyzji o usuwaniu tatuażu laserem, należy skonsultować się z wykwalifikowanym specjalistą od usuwania tatuażu, który może przewidzieć ewentualne skutki uboczne.

Ile Kosztuje Laserowe Usuwanie Tatuażu?

Koszt laserowego usuwania tatuażu zależy od wielu czynników, takich jak: rozmiar i kolor tatuażu, liczba sesji potrzebnych do całkowitego usunięcia, lokalizacja salonu lub gabinetu lekarskiego oraz kwalifikacje osoby wykonującej zabieg.

Średnia cena, jaką należy zapłacić za jedną sesję laserowego usuwania tatuażu, oscyluje w granicach od 300 do 800 złotych. Jednak trudno będzie oszacować całkowity koszt bez wcześniejszej konsultacji, gdyż może być konieczne wykonanie kilku sesji, w celu pozbycia się niechcianego wzoru.

Ważne jest, aby podczas wybierania salonu tatuażu lub gabinetu oferującego usługę laserowego usuwania tatuażu, kierować się nie tylko ceną, ale też doświadczeniem i reputacją specjalisty. Wybór niedoświadczonej osoby może prowadzić do powikłań i poważnych uszkodzeń skóry.

Warto również pamiętać, że koszty laserowego usuwania tatuażu nie kończą się na samej procedurze. Po sesji mogą wystąpić: zaczerwienienie, opuchlizna, ból i podrażnienie skóry, co wymaga dodatkowej pielęgnacji i stosowania odpowiednich preparatów. A niekiedy wstępnie rozjaśniony tatuaż można…, zakryć nowym wzorem!

Tatuaże Znaków Zodiaku - Pomysły, Wzory i Inspiracje

Cover a Laserowe Usuwanie Tatuażu

Czasami, kiedy klienci decydują się na cover tatuażu, specjalista w czasie konsultacji zaleca im usunięcie lub rozjaśnienie starego tatuażu. W takim przypadku laserowe usuwanie tatuażu jest najlepszą metodą usuwania tatuażu, ponieważ pozostawia skórę nienaruszoną i pozwala na przykrycie starej działki nowym, atrakcyjnym wizualnie wzorem! W przeciwieństwie do innych metod, takich jak kremy do usuwania tatuażu czy chirurgiczne pozbywanie się wzorów, laserowe usuwanie tatuażu „rozbija” cząsteczki farby niemal w całości, przy jednoczesnej minimalizacji ryzyka powstawania blizn.

Laserowe usuwanie tatuażu jest obecnie najskuteczniejszą metodą, która umożliwia całkowite lub częściowe usunięcie niechcianego tatuażu. Dzięki wykorzystaniu światła laserowego możliwe jest usunięcie barwnika ze skóry, przy minimalizacji ryzyka uszkodzenia otaczających tkanek. Proces usuwania tatuażu laserem jest jednak długi i wymaga od kilku do kilkunastu sesji. 

Warto jednak na samym końcu podkreślić, że laserowe usuwanie tatuażu nie jest metodą całkowicie bezpieczną i może prowadzić do powikłań, takich jak: bliznowacenie, zmiany w pigmentacji skóry czy infekcje. Dlatego ważne jest, aby wybrać doświadczonego specjalistę oraz przestrzegać zaleceń dotyczących pielęgnacji skóry po każdej sesji.