Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Czy Tatuaż Boli? | Najczęstsze Pytania i Odpowiedzi

Takie pytania jak: „Czy tatuaż boli? Jak bardzo boli tatuaż? Gdzie najbardziej boli tatuaż?”, są często zadawane nie tylko podczas pierwszej wizyty w salonie tatuażu! Nawet weterani dziarania, którzy mają za sobą rękaw, (a czasem nawet dwa) często zastanawiają się, czy następny projekt będzie mniej lub bardziej bolesny.

Dlaczego Tatuaż Boli?

Gorzka prawda jest taka, że tatuowanie boli. Jednak to nie jest najgorsze w odpowiedzi na pytanie, czy tatuaż boli! Najgorsze jest to, że nie sposób przewidzieć lub opisać, jakie uczucie będzie Ci towarzyszyć podczas sesji. Z pewnością możesz odczuwać co najmniej lekki ból,  jednak nikt nie jest w stanie przewidzieć jego dokładnego natężenia. Ostatecznie jest to uzależnione od tego jak wysoki masz próg bólu!

Dlatego też postanowiliśmy przedstawić kilka najczęściej zadawanych pytań i opisać możliwie jak najwięcej czynników wpływających na to, czy tatuaż boli, czy nie. Jednak pamiętaj, że każdy z nas jest inny i to, co sprawdziło się u innych, niekoniecznie sprawdzi się u Ciebie. Żaden artykuł, książka czy porada znajomego nie zastąpi bezpośredniej konsultacji z tatuatorem! Dlatego podczas tatuowania, postaw na szczerość i nie bój się informować tatuażysty na bieżąco o swoim samopoczuciu.

Od Czego Zależy, Czy Tatuaż Boli?

Chcąc uczciwie opisać co wpływa na to, czy tatuaż boli, możemy z ręką na sercu powiedzieć że…, wszystko! Dosłownie! Zaczynając od tego, w jakiej kondycji jest Twoje ciało i umysł, poprzez technikę tatuażysty, aż po wybrane przez Ciebie miejsce.

Tak. To, w jakim stanie pojawisz się w studiu, ma znaczący wpływ na odczuwanie dyskomfortu podczas dziarania.  Dlatego zamiast zadawać sobie pytanie czy tatuaż boli, czy nie, lepiej nie przychodź do studia z po zarwanej nocy (lub – co gorsza – po imprezie). Z kolei jeśli przyjdziesz na sesję “na głodniaka” lub znacznie odwodniony, to jedno jest pewne – Twój tatuaż będzie bolesny! Dlatego w pierwszej kolejności powinieneś zadbać o swoją kondycję psychofizyczną.  Nie powinieneś zapominać o pozytywnym nastawieniu. Stan Twojej skóry to kluczowy element, wpływający na odczuwanie bólu podczas dziarania, jednak równie ważne jest to co się dzieje w Twojej głowie. Tatuaż boli, ale możesz zminimalizować ten dyskomfort, dlatego zadbaj o siebie najlepiej, jak to możliwe i przyjdź na sesję w pełni sił!

To, w jaki sposób tatuator będzie się z Tobą obchodził, również ma znaczenie. Nie mamy tu na myśli oczywiście celowego sprawiania bólu! Po prostu niektóre techniki, rodzaje  igieł lub motywy mogą wywoływać mniejszy, lub większy ból. Kolejnym aspektem, który warto wziąć pod uwagę jest miejsce na ciele. Niektórzy zastanawiają się, czy tatuaż boli bardziej  na nadgarstku, na kostce czy może na barku? Prawda jest taka, że dziarka boli zawsze i  nie da się tego uniknąć, jednak trzeba przyznać, że poziom natężania dyskomfortu w przypadku tych miejsc jest różny. 

Gdzie Tatuaż Boli Najbardziej?

Czy tatuaż boli na brzuchu? Czy tatuaż boli na nadgarstku? Cóż ilu ludzi, tyle opinii. Intuicja podpowiada, że najwięcej o tym powinni wiedzieć ludzie, którzy mają już wykonane w tych miejscach tatuaże w tych miejscach. Cóż, niestety życie nie jest takie proste! Osoby,  mające wytatuowane nadgarstki, brzuchy, łydki, lub inne części ciała, są świadome tego, czy tatuaż boli i czy ten ból jest do zniesienia!  Jednak problem polega na tym, że to są ich subiektywne odczucia.  Niestety smutna prawda jest taka, że ich próg bólu może  się znacząco się różnić od Twoich indywidualnych predyspozycji!

Nie ma jednak powodów do obaw – nie jesteśmy na straconej pozycji! Dzięki szczegółowym statystykom i rozmowom z entuzjastami sztuki tatuażu  udało się nam stworzyć swego rodzaju „mapę bólu”. Korzystając z niej możesz porównać, w jaki sposób ankietowani oceniali, czy tatuaż boli oraz jak bardzo nieprzyjemne jest to uczucie, w zależności od  konkretnej partii ciała.

CZy tatuaż boli? Mapa bólu

Jak Sprawić Żeby Tatuaż Nie Bolał?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej – to, czy tatuaż boli, jest mocno uzależnione od Twojego stanu fizycznego i psychicznego. Oczywiście idealna kondycja i pozytywny mindset nie sprawią, że sesja tatuażu będzie całkowicie bezbolesna ale…, mogą skutecznie złagodzić ból. Oczywiście najlepiej będzie, jeśli zadbasz o siebie we własnym zakresie, bazując na wypracowanych i sprawdzonych sposobach. Ze swojej strony możemy jednak podzielić się ogólnymi wskazówkami, którymi często dzielą się z nami nasi klienci.  Co najczęściej od nich słyszymy: 

Możesz oczywiście śmiało dodać do tej listy coś, co wpływa na Ciebie pozytywnie gdy czujesz dyskomfort…., a pytanie „czy tatuaż boli” już nigdy nie będzie dla Ciebie problemem!

Czy tatuaż boli?

Ból Przy Tatuowaniu - Do Czego Go Porównać?

Oparzenie? Rozdrapywanie? Pocieranie? Ponownie – tutaj nie ma jednej, dobrej odpowiedzi. Dlatego też tak trudno jest powiedzieć jednoznacznie, czy tatuaż boli. Po prostu niektórzy nie postrzegają tego jako ból! Najczęściej mówi się o uczuciu podobnym do lekkiego oparzenia słonecznego. Choć oczywiście nie wszyscy się z tą opinią zgodzą, biorąc pod uwagę głos większości entuzjastów dziarania – właśnie w ten sposób będziesz odczuwać tatuowanie. 

Niektórzy zastanawiają się również czy tatuaż boli bardziej na początku, w środku, czy na końcu sesji. Są tacy, którzy przeżywają istną agonię już przy pierwszym ukłuciu, ale następne 8 godzin pod maszynką nie robi na nich większego wrażenia. Są też tacy, którym dyskomfort daje się we znaki dopiero po 3 godzinach. Dlatego też – nie ma tutaj reguły! Jest to jedna z tych rzeczy, które trzeba przeżyć, żeby określić swoją wytrzymałość. 

Jednak niezależnie od tego, jak będzie wyglądał Twój „idealny stan” tatuowania… jedno warto zapamiętać; jeśli tatuaż boli Cię tak, że czujesz, iż zbliżasz się powoli do swojego limitu wytrzymałości, to od razu poinformuj o tym tatuatora! Wiedz, że każdy kto kiedykolwiek się tatuował, czuł ból i zarzekał się, że nie wróci pod tatuatorską igłę. Cóż, jednak dla takiego efektu końcowego — naprawdę warto! To nie wyścigi ani zawody – nie dzielimy klientów na mocnych i słabych – dlatego nie zgrywaj twardziela i mów otwarcie jeśli czujesz, że dłużej nie wytrzymasz!

Czy tatuaż na nadgarstku boli?

Czy Tatuaż Boli? Podsumujmy!

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, że na Twoje pytanie do tatuatora (lub entuzjastów tatuażu z Internetu) „czy tatuaż boli na nadgarstku” nikt nie może dać Ci 100% sprawdzonych i jednoznacznych informacji. Nikt też nie może Ci powiedzieć, jak dokładnie zareaguje Twój organizm. Nikt nie jest też w stanie przypilnować , czy  odpowiednio przygotujesz się do sesji. Dlatego kwestię tego, czy tatuaż boli czy nie musimy rozpatrywać w kategorii „to zależy”. Jednak nie ma się czego bać! Dziesiątki, o ile nie setki tysięcy ludzi na całym świecie, codziennie przyozdabia swoje ciała tatuażami. . I z pewnością nie jest to rezultatem  tego, że  wszyscy uwielbiają ból. Co to, to nie! Cóż, ten ból często nie jest niczym strasznym lub niemożliwym do przeżycia! Dlatego nie bój się, nie zwlekaj dłużej z decyzją i  śmiało wydziaraj sobie swój wymarzony wzór! 

A w razie jakichkolwiek pytań zawsze możesz wysłać do nas wiadomość lub maila – chętnie pomożemy!